Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA GENÇLİK MERKEZİ KUTLU DOĞUM İÇİN OKULLARDA

ŞANLIURFA GENÇLİK MERKEZİ KUTLU DOĞUM İÇİN OKULLARDA

Bilindiği gibi, Nisan ayı Sevgili Peygamberimizin doğum yıl dönümü münasebetiyle “Kutlu Doğum Haftası” olarak kutlanmaktadır.

Giriş Tarihi: 27 Nisan 2016 Çarşamba 15:17
ŞANLIURFA GENÇLİK MERKEZİ KUTLU DOĞUM  İÇİN OKULLARDA

Bu vesilesiyle alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.), değişik yönleriyle anlatılmaya ve tanıtılmaya çalışılmaktadır. Kur’an-ı Kerim’in ifadesi ile Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.), en üstün ahlak sahibi, ALLAH’a ve ahiret gününe inananlar için güzel bir örnek, kendisine uyanları en doğruya götüren model bir şahsiyettir. 

Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde düzenlenen programda, Şanlıurfa Gençlik Merkezi  bu hafta,  TESİŞ Anadolu Lisesi  ve   Şanlıurfa Fen Lisesine giderek Peygamber Efendimizi tanıtan bilgi kartlarını dağıttarak, Nisan ayı boyunca Kutlu Doğum Haftası etkinliklerini devam ettirdi. 

Dağıtılan kartları okuyan çocuklar, yazılanları ilk defa duyduklarını belirttiler.Her Müslümanın Kutlu Doğum Haftasında gerekli hassasiyeti göstermesi gerektiğini söyleyen öğrencilerin, bu manevı duyguyu herkesin yaşaması gerektiğini belirterek, Kutlu Doğum Haftasında yaşadıkları hazzı bizlerle paylaştılar. Mutluluk ve heyecanlarını dile getiren öğrenciler, Peygamber Efendimizi anlatan  bilgi kartlarını aldıkları andaki merak ve yüzlerindeki mutluluk görülmeye değerdi. 

Şanlıurfa Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Halil ALP:“Gençlik Merkezimizin Kutlu Doğum çerçevesinde yapmış olduğu bu faaliyetteki amacımız; Peygamberimizi örnek almak, Onu tanıtan bilgi kartlarını gençliğe ve halkımıza ulaştırarak,  Peygamberimizi  tanımak ve tanıtmak  açısından güzel bir etkinlik.Biz de bu güzel etkinliği gerçekleştirerek Kutlu Doğum Haftasına yakışır şekilde ay boyunca etkinliklerimizi devam ettirdik. Soru cevap şeklinde hazırladığımız bu kartlarla, hem bilgilerimizi tazelemek hem de çocuklarımıza bilmeleri gerekenlere öğretmekti amacımız. Gençlerimizin gösterdiği ilgiden dolayı gençlerimizi tebrik ediyorum. Gençlik Merkezi personeline de teşekkür ediyorum.”dedi. 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Murat ÖNEN ise: “Şanlıurfa Gençlik Merkezimizin Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde düzenlediği etkinlikler ay boyunca devam etmektedir. Bugün Gençlik Merkezimiz, Peygamber Efendimizi tanıtan bilgi kartlarını okullara dağıtıp, çocuklarımıza Efendimizi tanıtmak açısında önemli bir  adım atmıştır. Yaşamımız  boyunca Efendimizi örnek alarak büyüdük ve çocuklarımızı bu manevi duyguyu aşılayarak büyütmek bizim borcumuzdur.”dedi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star