Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA GENÇLİK MERKEZİ KUTLU DOĞUM ETKİNLİKLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

ŞANLIURFA GENÇLİK MERKEZİ KUTLU DOĞUM ETKİNLİKLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Şanlıurfa Gençlik Merkezi, Suruç Çadır kent’teki Mülteci Kampından sonra Kutlu Doğum etkinliklerini, Gençlik Merkezinde de devam ettirdi.

Giriş Tarihi: 26 Nisan 2016 Salı 11:01
ŞANLIURFA GENÇLİK MERKEZİ KUTLU DOĞUM ETKİNLİKLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Binlerce kişinin katıldığı prağram, Şanlıurfa Gençlik Merkezi eğitimcilerinden Mustafa KAÇAR’IN duası ile başlayarak, Şube Müdürü Abuzer ÇİFTÇİ’nin konuşması ile devam etti.

Kutlu Doğum Programına çevreden yoğun ilgi vardı. Kutlu Doğum çerçevesindeki programda yüzlerce kilo lokma tatlısı ikramı yapılarak, katılımcılara Peygamber Efendimizin bilgilerinin yer aldığı bilgi kartları verildi.  Gün boyu salâvatların çekildiği ve ilahilerin söylendiği programda, lokma tatlısı ikramı yanı sıra Resim, Hüsn-i Hat, Ebru sergisi yapılarak görsel bir şölen oluştu.

 Katılımcılar, Kutlu Doğum’un her insana tatlı gibi ilaç olmasını ve birlik beraberliğin bozulmamasını dilediklerini belirttiler. Şanlıurfa Gençlik Merkezi idarecilerine, parsoneline, öğretmenlere çok teşekkür ettiklerini ilettiler.

Kutlu Doğum haftası programına katılan cevre halkın bu manevi havayı yaşaması ve böylesi anlamlı bir etkinlikte bulunmalarındaki mutluluk gözlerden kaçmadı.

Şanlıurfa Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Halil ALP: “Dini duyguların yoğun yaşandığı Kutlu Doğum Haftasında, Gençlik Merkezi olarak cevre halkın katılımı ile gerçekleşen programda vatandaşlara lokma tatlısı ikramında bulunduk. Kutlu Doğum etkinliğimizi daha önce Suruç Mülteci kampında yaparak, orada bulunan aileleri sevindirmiştik. Bununla da kalmayıp programımızı Gençlik Merkezi önünde, Lokma tatlısı ikramımızı, ilahi ve salâvatlar eşliğinde gerçekleştirdik. Kutlu Doğum etkinliklerimiz farklı şekillerde, ay boyunca devam edecektir.  Tüm İslam Âleminin, Kutlu Doğum Haftasını kutluyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”dedi. 

Şube Müdürü Abuzer ÇİFTÇİ ise: “Şanlıurfa Gençlik Merkezi güzel ve anlamlı etkinliklere imza atmaktadır. Önceki gün Suruç Mülteci kampında Kutlu Doğum Programını, yaklaşık 35 bin kişi ile birlikte çeşitli etkinliklerle kutlayarak, anlamlı bir etkinliğe imza atmıştır. Herkesin emeğine sağlık. Kutlu Doğum Haftasının adına yakışır bu etkinlikte bulunmak bizleri de mutlu etti. Gençlik Merkezi çalışanlarına, hocalarına ve katılımcılara teşekkür ediyorum.”dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star