Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA GENÇLİK MERKEZİ, MÜLTECİ KAMPINI ZİYARET ETTİ

ŞANLIURFA GENÇLİK MERKEZİ, MÜLTECİ KAMPINI ZİYARET ETTİ

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Bahçelievler Gençlik Merkezi gönüllüleri ile Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerinden oluşan 50 kişilik grup, Suriyeli mültecilerin kaldığı Süleyman Şah Mülteci Kampı'nı ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2013 Çarşamba 05:41
ŞANLIURFA GENÇLİK MERKEZİ, MÜLTECİ KAMPINI ZİYARET ETTİ

Ziyaret sırasında gençlik merkezi görevlileri ve Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri tarafından Suriyeli vatandaşlara kıyafet, oyuncak ve çeşitli hediyeler verildi.

Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Halil Alp, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Elmalı ve Yrd. Doç. Huzeyfe El Hatip kampta incelemelerde bulunarak, öğrencilerle birlikte ders işledi.

Gezi sonrasında mülteci kampından bir çocuk, "Bizim hayatımız buradaki çadır kentten ibaret. Bizi düşünüp oyuncak getiren ve bizimle ilgilenen ağabey ve ablalarıma çok teşekkür ederim" dedi.

Süleyman Şah Mülteci Kampı Müdürü ve Akçakale Müftüsü Hüseyin Ortaç, "Buradaki insanların ilgiye ihtiyacı gerçekten çok fazla. Buralara kadar gelip bu zor durumdaki insanların sıkıntılarını paylaşan Şanlıurfa Gençlik Merkezini ve gençleri ince düşüncelerinden dolayı tebrik ediyorum" diye konuştu.

 


 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık