Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA GENÇLİK MERKEZİ PİAZZA’DA ‘’EBRU VE HAT’’ SERGİSİ AÇTI

ŞANLIURFA GENÇLİK MERKEZİ PİAZZA’DA ‘’EBRU VE HAT’’ SERGİSİ AÇTI

Şanlıurfa Gençlik Merkezi, geleneksel Türk el sanatlarının en önemlileri arasında yer alan ‘’ebru ve hat’’ sanatının en güzel örneklerinin yer aldığı sergiyi, bölgenin çekim merkezi Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde açtı.

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2014 Perşembe 13:13
ŞANLIURFA GENÇLİK MERKEZİ PİAZZA’DA ‘’EBRU VE HAT’’ SERGİSİ AÇTI

Şanlıurfa Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman,Harran Üniversitesi Rektörü İbrahim Halil Mutlu,İl müftüsü  İhsan Açık,Vakıflar Bölge Müdürü Müslüm Tüysüz serginin açılışını birlikte yaptı. Şanlıurfa Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman açılıştaki konuşmasında, genç nesillerin geleneksel Türk el sanatlarını yaşatıyor olmalarını görmekten mutluluk duyduğunu söyledi. Gençlik Merkezi’ni bu çalışmasından dolayı kutlayan Duman,  bu değerlerin unutulmaması ve gelecek nesillere aktarılması gerektiğini vurguladı.

Yazı sistemleri ve yazı öğeleri kullanılarak geliştirilen, sıklıkla dekoratif amaçla kullanılan, bir görsel sanat türü olan hat sanatının örnekleri ile renklerin suyla dansının bir ürünü olan ve ‘’kağıt süsleme sanatı’’ olarak bilinen ebru izleyenleri adeta büyüledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star