Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA GENÇLİK MERKEZİNDE SİVİL SAVUNMA SEMİNERİ

ŞANLIURFA GENÇLİK MERKEZİNDE SİVİL SAVUNMA SEMİNERİ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Şanlıurfa Gençlik Merkezi sivil savunma ile ilgili seminer düzenledi. Seminere Şanlıurfa gençlik merkezi çalışanları, gönüllüleri ve kursiyerleri katıldı. Semineri İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden gelen teknikerler verdi.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2014 Salı 08:00
ŞANLIURFA GENÇLİK MERKEZİNDE  SİVİL SAVUNMA SEMİNERİ

Sivil savunma hakkında gençlere ayrıntılı bir şekilde bilgi veren teknikerler sunum sonunda gençlerin sorularını cevaplayarak programı sonlandırdı.

Konu hakkında açıklama yapan Şanlıurfa Gençlik Merkezi müdürü İbrahim Halil Alp “ Gençlerimize birçok konu hakkında seminer verip onları bilgilendirmek onların daha bilinçli yaşamalarına vesile olmak istiyoruz, yaptığımız tüm etkinlikler bu amaç uğruna yapılmaktadır. Sivil savunma konusu çok kapsamlı bir konu olup bir o kadar önemlidir. Gençler, sivil savunma kavramının ne zaman ortaya çıktığını nasıl geliştiğini ve afet durumlarında neler yapılacağını öğrendiler.  Bu tür seminerlerimiz belirli aralıklarla devam edecektir. Çünkü bu etkinliklerin yararlı olduğunu görmekteyiz.” diye konuştu.

Konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz kursiyerler ise “Henüz aramızda sivil savunmanın ne anlama geldiğini bilmeyen arkadaşlar vardı, bu seminer sayesinde hem ne olduğunu anladı hem de herhangi bir afet sırasında ve sonrasında neler yapılabileceğini öğrendi. Gençlik merkezinin birçok kursundan yaralanmakla beraber bu tür etkinliklere dahil olmak bizim başarıya daha hızlı ulaşmamızı sağlıyor. Şahsım adına tüm gençlik merkezi çalışanlarına teşekkür ediyorum.”  İfadelerinde bulundu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, yaptığı açıklamada, gençlik merkezlerinin amacının her türlü faaliyetlerle gençlerin bilinçlenmesine katkı sağlamak olduğunu söyledi. Dünyanın birçok yerinde afet ile karşılaşıldığını ve büyük can ve mal kayıpları yaşandığını belirten Yıldız, "İnsanlar için fiziksel, ekonomik, sosyal ve çevresel kayıplar doğuran, normal yaşamı ve insan faaliyetlerini durdurarak veya kesintiye uğratarak toplulukları etkileyen, etkilenen topluluğun yerel imkân ve kaynaklarını kullanarak baş edemeyeceği doğal, teknolojik veya insan kökenli olayların sonuçlarına afet denilmektedir Ülkemizde ve dünyada meydana gelen afetler yüzünden can ve mal kayıpları yaşanmaktadır. Toplumumuzun bu konularda daha bilinçli olması gerekmektedir. Çalışmalarından dolayı Gençlik Merkezi müdürü İbrahim Halil Alp’a ve personellerine çok teşekkür ediyorum. Dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık