Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA GENÇLİK MERKEZİNDE SOMA İÇİN HATİM DUASI

ŞANLIURFA GENÇLİK MERKEZİNDE SOMA İÇİN HATİM DUASI

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Şanlıurfa Gençlik Merkezi üyeleri tarafından Soma’da yaşanan maden ocağı faciasından sonra şehit olan kardeşlerimiz için hatimler indirildi.

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2014 Cuma 07:33
ŞANLIURFA GENÇLİK MERKEZİNDE SOMA İÇİN HATİM DUASI

Okunan hatimlerin duası Şanlıurfa Gençlik Merkezi’nde yapıldı. Programın açılışı Kuran-ı Kerim tilavetiyle yapıldı. İl müdürü Ertuğrul Yıldız’ın konuşmasından sonra Soma’daki felaketi en güzel şekilde anlatan bir video gösterimi yapıldı. Program, hatim duasının yapılmasıyla son buldu.

Programa Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünde Şube Müdürü Murat Önen, Nurullah Süzen, Yurtkur Müdürü Mahmut Bağmancı, Karaköprü İlçe Müftüsü Ahmet Altıok, eğitmenler ve üyeler katıldı.

Gençlik merkezi müdürü İbrahim Halil Alp: ” Cenab-ı Allah’tan bu acıları bir daha bize yaşatmaması için niyazda bulunuyoruz.  Soma‘da birçok ailenin yüreğine ateş düşmüştür.  Bizim de amacımız yürek acılarını hem hafifletmek hem de yalnız olmadıklarını onlara hissettirmektir. Gençlerimizin yapmış olduğu bu hatimleri şehitlerimizin ruhuna bağışladık. ” İfadelerinde bulundu.

Konu hakkında açıklama yapan Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız ise: ”Soma’da yaşanan acılar hepimizi derinden üzmüştür. Gençlik merkezi çalışanları, üyeleri ve gönüllüleri sadece Soma faciasında değil Türkiye’nin ve dünyanın yaşadığı birçok afette halkımızın ve de insanlığın yanında olmuştur. Van depreminde depremzedelerin yanında, Suriye de yaşanan iç savaşta mültecilerin yanında olmakla beraber Filipinler’de yaşanan sel felaketiyle de Filipinli yardıma muhtaç insanlara elini uzatmıştır. Bu tür sosyal sorumluluk projeleriyle her zaman halkımız ve de yanında olmaya devam edeceğiz.“  dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık