Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA GÜLLERLE DONATILIYOR

ŞANLIURFA GÜLLERLE DONATILIYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde başlatılan peyzaj çalışmaları kapsamında peygamberler şehrini güllerle donatıyor.

Giriş Tarihi: 16 Şubat 2016 Salı 12:33
ŞANLIURFA GÜLLERLE DONATILIYOR

Kentin farklı noktalarına gül, mevsimlik çiçek, ağaç , süs bitkisi dikimi  ile yeşil alan çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa'yı güllerle donatıyor.

Başlatılan çalışmalar kapsamında kent merkezi ve ilçelerde bulunan orta refüj ve ana arterlerde uzun ömürlü olmasından dolayı 63 bin adet gül dikimi gerçekleştirecek olan Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa'ya estetik bir görünüm kazandırıyor.

Abide kavşağında sürdürülen gül dikimi çalışmalarını yerinde inceleyerek ekiplerle birlikte  gül dikimi gerçekleştiren Başkan Çiftçi, güllerin Şanlıurfa'ya güzellik katacağını belirtti.

Büyükşehir Belediyesi olarak yeşil alanları önemsediklerini belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığımız bahar ayını dikkate alarak ağaç dikimi için yoğun bir çalışmaya girdi. Şuan ekiplerimiz yaklaşık 10  yerde aynı anda gül dikimine başladı. 63 bin gül dikimi olacak. Mevsime göre bitki dikilir fakat Peygamberler şehri olarak 4 mevsim açan gülün şehrimize farklı güzellikler katacağınızı düşünüyorum. Çevre koruma Daire Başkanlığımızla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde Şanlıurfa'nın orta refüjlerini, yan refüjlerini, göbek başlarını, çevre yolunu ve abide kavşağında bu işlemi yapacağız. Şuan Abide kavşağında, Diyarbakır yolunda, ŞUTİM bölgesinde, Batıkent yeşil bantlar bölgesi, Akçakale-Mardin yolu, Esentepe bulvarı, K4 kavşağı, Karaköprü, Kuyubaşı kavşağı ve TOKİ-Maşuk çevre yolunda gül dikimi gerçekleşiyor.  63 bin gülün güzelliğini Şanlıurfa'mıza katmanın huzurunu duyuyorum. İlçelerimizin merkez refüjleri hazırlanıyor. Şanlıurfa'nın 10 ilçesinde de aynı çalışmaları gerçekleştireceğiz. Belki de Şanlıurfa'mızın mutluluğu park, bahçe ve peyzaj çalışmasından geçiyor. Şanlıurfa'mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Emeği geçen arkadaşları kutluyorum" dedi

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, başlatılan yeşillendirme çalışmaları kapsamında kentin farklı noktalarında ağaç budama, ve bakım çalışmalarını sürdürüyor .

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star