Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Hayvan Barınağı Yenilendi

Şanlıurfa Hayvan Barınağı Yenilendi

Belediye Başkanı Fakıbaba: "Barınak Türkiye'ye örnek olacak duruma getirildi"

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2013 Perşembe 15:31
Şanlıurfa Hayvan Barınağı Yenilendi

Belediye basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, belediye bünyesinde hizmet veren barınak, tadilat çalışmalarıyla modern bir görünüme kavuşturuldu. Barınakta, kedi bakımevi, köpek bakımevi, güçsüz hayvan ve karantina gibi yeni birimler hizmete girdi.

Barınakta görevli sayısı da artırılırken, çevre düzenlemesi kapsamında barınağın bahçesine çiçek ekeldi, bordür taşları yenilendi. Barınağa, ayrıca güvenlik kameralarıyla 24 saat açlışan gözetleme sistemi de kuruldu.

Hayvanların yem yediği kapları da yenileyen belediye ekipleri, hayvanların yıkanabileceği özel kabinleri devreye soktu. Çalışma kapsamında veteriner hekimler, barınak içerisine kurulan ameliyathane de hayvanlara cerrahi müdahalede bulunabilecek.

Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, çağdaş, insan ve hayvan haklarına saygılı, tüm canlılara sevgi ile bakan bir anlayışın temsilcileri olduklarını belirtti.

Barınaktaki değişimin kendisini mutlu ettiğini ifade eden Fakıbaba, şunları kaydetti:

"Belediye olarak insan ve hayvan haklarına büyük saygı duyuyoruz. Bu yüzden barınakta tadilat çalışması yaptık. Bu iş için bir ekip kuruldu. Birçok kentin hayvan barınağı gezildi ve örnekler alındı. Şuan barınağımız Türkiye'ye örnek olacak duruma getirildi."

Fakıbaba, barınaktaki yenileme çalışmalarına destek veren sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star