Ana Sayfa Eğitim Şanlıurfa için "Kitap Bağışlama" kampanyası yaptılar

Şanlıurfa için "Kitap Bağışlama" kampanyası yaptılar

Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında 48 koli kitabın, aralarında Şanlıurfa, Samsun ve Muş'un da bulunduğu çeşitli illere gönderilmek üzere bugün kargoya teslim edilecek

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2011 Çarşamba 18:10
Şanlıurfa için
İSTANBUL (A.A) - Merve İkiz- İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler ve Müzeler Müdürü Ramazan Minder, bugüne kadar 90'ı aşkın okula ve kuruma yaklaşık olarak 25 bin kitabı ücretsiz olarak gönderdiklerini belirterek, ''Bu sosyal sorumluluk projemizi, bundan sonraki yıllarda da sürdürmeyi düşünüyoruz. Buradan kütüphanesinde okumadığı kitapları olan herkesi kitaplarını bağışlamaya davet ediyorum'' dedi.

Minder, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler ve Müzeler Müdürlüğünün Yurtiçi Kargo sponsorluğunda, Kültür Paylaşım Platformu ve Okul Kütüphanecileri Derneği iş birliği ile düzenlediği ''Kitap Bağışlama'' sosyal sorumluluk projesi hakkında AA muhabirine bilgi verdi.


''Kitap Bağışlama'' projesinin 2 yıldır yürütüldüğünü hatırlatan Minder, kurumlardan ve şahıslardan bağışlanan kitapları kurumları için ayırdıklarını, diğer kitapları da kendilerine gelen talepler doğrultusunda okul, dernek ve vakıflara bağışladıklarını ifade etti.


Minder, kendilerine başvuran kurumların ihtiyaçları ile örtüşen kitapları kolileyip Yurtiçi Kargo sponsorluğunda ücretsiz olarak Türkiye'nin her yerine ulaştırdıklarını söyleyerek, ''Bugüne kadar 90'ı aşkın okula ve kuruma yaklaşık olarak 25 bin kitabı ücretsiz olarak gönderdik. Bu sosyal sorumluluk projemizi, bundan sonraki yıllarda da sürdürmeyi düşünüyoruz. Buradan kütüphanesinde okumadığı kitapları olan herkesi kitaplarını bağışlamaya davet ediyorum'' şeklinde konuştu.


Atatürk Kitaplığı olarak, İstanbul'da yaşayıp da kitaplarını bağışlamak isteyen herkesin ücretsiz olarak evlerine kadar giderek kitapları teslim aldıklarını anlatan Minder, daha sonra bağışta bulunan kişiye teslim aldıkları kitapla ilgili bilgiyi de içeren bir teşekkür mektubu gönderdiklerini kaydetti.


Anadolu'da ve İstanbul'da kitaba ihtiyaç duyan birçok okulun bulunduğuna dikkati çeken Minder, bağışta bulunmak isteyen herkesi bu konuda duyarlı olmaya çağırdı.


Ramazan Minder, proje kapsamında 48 koli kitabın, aralarında Şanlıurfa, Samsun ve Muş'un da bulunduğu çeşitli illere gönderilmek üzere bugün kargoya teslim edileceğini anlattı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık