Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa İHH Gönüllüleri 75 Yetimi Sevindirdi.

Şanlıurfa İHH Gönüllüleri 75 Yetimi Sevindirdi.

İHH, Yetim Günleri düzenledi...

Giriş Tarihi: 27 Mart 2011 Pazar 20:15
Şanlıurfa İHH Gönüllüleri 75 Yetimi Sevindirdi.
İnsanların durumları hep aynı değil, bir kısmı zengin, bir kısmı da fakirdir. Bir kısmımn sağlığı iyi olduğu halde, bir kısmı hasta ve sakattır. Ailesiyle huzur içinde yaşayanlar yanında yuvası yıkılmış ve ocağı sönmüş, boynu bükük, öksüz ve yetimler de vardır. Dinimiz, fakirlere, muhtaçlara, kimsesizlere, öksüz ve yetimlere yardım etmeyi ısrarla emretmiştir. Öyle ki zerre miktar inancı olan kimseler, bu emirlere kayıtsız kalamaz, fakirler ve yetimler ihtiyaç içerisinde kıvrım kıvrım kıvranırken, rahatça yiyip içemez. Yetimlere iyilik yapılmasını, iyi davranılmasını emreden, yetim malı yemeyi yasaklayan çok sayıda âyet-i kerîme vardır.

Allah(cc) bir Ayeti kerimede şöyle buyurmaktadır.

"Eğer onlara verecek bir şey bulamayıp da Rabbinden bir rahmet aramak için yüzünü onlardan çevirmek zorunda kalırsan, bari onlara güzel bir söz söyle." (İsrâ/28)

"Dul kadınların ve yoksulların yardımına koşan kimse, Allah yolunda savaşan, bıkmadan gece namazı kılan ve devamlı oruç tutan gibidir" (Hadisi Şerif) Allah Resulu’(SAV)’in bu hadisine mazhar olmak istiyoruz.Biz Şanlıurfa İHH Gönüllüleri olarak Şehrimizdeki yetimlerin en azından bir kısmı  olan 75 yetimi sevindirmek için bugün(27 Mart 2011-Pazar) böyle bir çalışma yaptık. Daha önce tespit ettiğimiz yetimleri İHH Gönüllüsü olan  arkadaşlarımız araçlarıyla yetimleri evlerinden alarak Esentepe’deki İHH ofisimize getirdiler, Yetimler oyuncak ve giysilerini kendileri seçtiler ve arkadaşlarımız kendi araçlarıyla yetimleri geri evlerine bıraktılar. Bu çalışmalarımız sağolsun bu özverili gönüllü arkadaşlarımız sayesinde oluyor. Katkısı olan herkese teşekkür ederim. Allah hepsinden razı olsun

Bu ve benzeri yardım faaliyetlerimiz inşallah devam edecektir.
Her bir Yetim/öksüze bugün şunlar verildi;


1-İki çeşit oyuncak,

2- iki adet giysi,

3-Kalem-silgi-uç-vb.,

4 -Yetim annelerine eşarp-kumaş,

5-K.Kerim Meali,  6-İslam İlmihali,

7-Dua Kitabı,

8-Peygamberimi öğreniyorum,

9-Peygamber Efendimizi Hayatı Kitabı

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da Sağnak yağış bereketi

Urfa'da Sağnak yağış bereketi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık