Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa İlk Meydanına Kavuşuyor

Şanlıurfa İlk Meydanına Kavuşuyor

Mevcut Valiliğin taşınmasının ardından Valiliğin yerinde bulunan Topçu Meydanı’nın ortaya çıkarılması için yapılacak çalışmalar kapsamında Vali Nuri Okutan incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 15 Haziran 2011 Çarşamba 15:57
Şanlıurfa İlk Meydanına Kavuşuyor
Mevcut Valilik binası, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Eski Tapu Müdürlükleri, Yeşil Kart İlk Adım Müdürlüğü ve eski Nüfus Müdürlüğünde; Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu ve daire amirleri ile birlikte incelemelerde bulunan Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, konuyla ilgili bir de toplantı yaptı.

Birçok kurumun taşındığı mevcut valilik binasında, kalan kurumların taşınması ve Meydan oluşturulması için yapılacak çalışmalar hakkında bir toplantı yapan Vali Okutan, Topçu Meydanı’nın düzenlenerek Meydan haline getirileceğini söyledi.

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Topçu Meydanı’nın düzenlenmesi için kurum amirleri ile incelemelerde bulunup ilk toplantıyı yaptıklarını ifade ederek, “Daire amirlerimiz ile toplantı yaptık. Mevcut alandaki kurumlarımızın büyük kısmı boşaltıp yeni valiliğe taşınmış durumda. Geri kalan kısmını da 15 – 20 gün içinde boşaltıp, Topçu Meydanı’nı ortaya çıkaracak ilk kazmayı vurup ilk dozeri çalıştırmak istiyoruz.

Bu arada Valiliğin de taşınması; onun için de gerekli tefrişat ve diğer taşınma işlemlerinin hızlandırılması gerekiyor. İnşallah önümüzdeki 15 – 20 gün içinde bu işlemleri tamamlamış oluruz. Hedefimiz bu ayın sonunda yıkım çalışmalarını başlatmak. Şanlıurfa’ya hayırlı, uğurlu olsun” dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık