Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA İŞKUR 5 BİN KİŞİYİ İSTİHDAM ETTİ

ŞANLIURFA İŞKUR 5 BİN KİŞİYİ İSTİHDAM ETTİ

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Şanlıurfa İl Müdürlüğü, Toplum Yararına Çalışma Projesi (TYP) kapsamında 5 bin kişiyi iş sahibi yaptı.

Giriş Tarihi: 8 Kasım 2013 Cuma 06:23
ŞANLIURFA İŞKUR 5 BİN KİŞİYİ İSTİHDAM ETTİ

Şanlıurfa İŞKUR İl Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre istihdam edilen bu kişiler; çeşitli devlet kurumlarından İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, GAP Tarımsal Araştırma, İl Özel İdaresi, Çevre Koruma Vakfı, Şanlıurfa Valiliği, Harran Üniversitesi ve Müze Müdürlüğü gibi kurumlarda 1 Kasım 2013’ten itibaren iş başı yaptı.

İstihdamın sadece Şanlıurfa merkezde olmadığını belirten yetkililer, Şanlıurfa’ya ait tüm ilçelerin kaymakamlığına bağlı kurumlarda da istihdam sağlandığını ifade etti.

Şanlıurfa’nın belirli yerlerinde, Noter huzurunda çekilen kurayla, asil olarak belirlenen ilk 5 bin kişi görevlerine başladı. Bu ilk 5 bin kişi içinde çalışmaya başlamayan veya çalışmayı reddedenlerin yerine yine noter huzurunda kurayla belirlenen yedekler tek tek çağrılarak görev başı yaptı.

TYP projesini başından beri takip eden Çalışma ve İş Kurumu Şanlıurfa İl Müdürü Necdet Karasevda yaptığı değerlendirmede, “Çalışmalarını büyük bir titizlikle tamamlayan ve işsiz vatandaşlara umut olan kurumumuz, yani İŞKUR, proje kapsamında Türkiye’deki en yüksek istihdamı gerçekleştirmiştir. İstihdamın bu kadar yüksek olmasında Sayın Bakanımız Faruk Çelik ve milletvekillerimizin etkisi çok büyüktür. Bu da onların ilimizi ne kadar sevdiklerinin ve ilimize ne kadar önem verdiklerinin bir göstergesi olmuştur. Şanlıurfa’mız geliştikçe, vatandaşlarımızın geçim düzeyi arttıkça bizler hem mutlu oluyoruz hem de kurumumuzla gurur duyuyoruz. Ailesine bir ekmek, çocuklarına bir şeker götürüp onların mutluluğuyla mutlu olan bir babaya iş vermek, onların hayır dualarını almak bizlere en güzel hediyedir. Büyük bir sabırla ve titizlikle projeyi yürüten TYP birimi personeline ve onların Şube Müdürü Yakup Ergenlik’e tüm kurum personelim adına teşekkür ederim” dedi.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık