Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa İşkur'dan istihdam desteği

Şanlıurfa İşkur'dan istihdam desteği

Şanlıurfa İşkur müdürü Necdet Karasevda'ın desteği ile 66 kişiye iş imkanı sağlayacak proje hayat geçirildi.

Giriş Tarihi: 21 Mart 2013 Perşembe 08:11
Şanlıurfa İşkur'dan istihdam desteği

Çalışma ve İş Kurumu Şanlıurfa İl Müdürlüğü ve Hakan Plastik Boru ve Profil San. Tic. A. Ş.  işbirliği ile düzenlenen Plastik Boru İmal İşçisi Yetiştirme Kurs Mülakatları İşkur Şanlıurfa Hizmet Binası’nda yapıldı.

Yoğun bir çalışma temposu içerisinde yapılan mülakatlar sonucunda 66 kişilik yeni bir istihdam daha sağlanacak. Dört ay sürecek eğitim sonucunda seçilen kişiler işbaşı yapacak. Seçilen kişilerin eğitim boyunca günlük 20 TL kazanımları ve Genel Sağlık Sigortaları İşkur tarafından karşılanacak.

Özellikle meslek sahibi olmayan kişileri belli bir mesleğe yönlendirmek adına çalışmalarını aralıksız sürdüren İşkur Şanlıurfa İl Müdürlüğü çalışanları yapmış olduğu başarılı çalışmalarıyla vatandaşa hizmet konusunda İşkur’un kalitesini bir kez daha ispat ettiler. Yapılan mülakat ile seçilen 66 kişi iş sahibi olmanın sevincini ve heyecanını bir arada yaşadı.

Şanlıurfa İl’inde hedeflerinin işsizlik oranını en asgari düzeye indirmek olduğunu belirten Çalışma ve İş Kurumu Şanlıurfa İl Müdürü Necdet Karasevda faaliyetlerin hız kesmeden devam edeceğini bildirdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık