Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA KALESİNDE İNTİHAR GİRİŞİMİ

ŞANLIURFA KALESİNDE İNTİHAR GİRİŞİMİ

Madde bağımlısı ve 7 kez intihar girişiminde bulunan 26 yaşındaki adam Urfa Kalesi'ne çıkarak yine intihara kalkıştı.

Giriş Tarihi: 1 Eylül 2012 Cumartesi 08:28
ŞANLIURFA KALESİNDE İNTİHAR GİRİŞİMİ

Şanlıurfa'da madde bağımlısı olduğu öne sürülen ve daha önceden 7 kez intihar girişiminde bulunan 26 yaşındaki Muhittin Akbaş, tarihi UrfaKalesi'ne çıkarak yine intihara kalkıştı. Kayalıklardan sarkan Akbaş, yaklaşık bir saat süreyle polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine ecel terleri döktürdükten sonra ('inci intihar girişiminden vazgeçirildi.

Olay; akşam saatlerinde GöllerMahallesi'nde bulunan tarihi UrfaKalesi'nde meydana geldi. Balıklıgöle bakan kayalıklar üzerinde bir kişinin etrafa küfürler savurup intihara kalkıştığını görenler polisi aradı. Bunun üzerine harekete geçen polis, kentin simgesi olan Balıklıgöl'ün üst tarafından tarihi kaleye geldi. Polis, oldukça tehlikeli bir kayanın üstünde bulunan madde bağımlısı Muhittin Akbaş'ı intihardan vazgeçirmek için konuşmaya başlarken, itfaiye ve sağlık görevlileri de atlama ihtimaline karşı kale girişinde önlem aldı.

Uzun süreden beridir işsiz olduğunu kimsenin kendisine yardımcı olmadığını söyleyen Akbaş, daha önceden 7 kez intihar girişiminde bulunduğunu, bu kez kendisini aşağıya atma konusunda kararlı olduğunu söyledi. Yaklaşık bir saat boyunca ekiplere ecel terleri döktüren Muhittin Akbaş, kendisine tedavi ve iş sözü verilmesi üzerine bulunduğu kayalıklardan yukarıya çekildi.

Akbaş, polisler tarafından tarihi Urfa Kalesi'nden aşağıya indirilerek, hazır bekletilen ambulans ile tedavi için Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönderildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık