Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA KAVRULACAK

ŞANLIURFA KAVRULACAK

Şanlıurfa Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Şanlıurfa'da sıcaklıklar 5 ila 9 derece arasında artacak.

Giriş Tarihi: 13 Temmuz 2012 Cuma 13:53
ŞANLIURFA KAVRULACAK
Şanlıurfa Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin halen Basra Alçak Basınç Merkezinin etkisi altında olduğu söylendi.

Bu nedenle bütün bölgelerde hava genelde az bulutlu ve açık geçerken, hava sıcaklığı yurdun güney, iç ve batı bölgelerinde mevsim normallerinin 2-5 derece üzerinde seyretmekte.

Yapılan son meteorolojik analiz ve değerlendirmelere göre hafta sonunda yurdumuzun Kuzey Afrika üzerinden gelecek sıcak hava dalgasının etkisine girmesi ve hava sıcaklığının tüm yurtta artmaya devam etmesi beklenmektedir. Hava sıcaklıklarının Doğu Bölgelerimizde mevsim normallerinin 2 - 5, İç ve Batı Bölgelerimizde ise 5 - 9 derece üzerinde gerçekleşeceği tahmin edilmekte.


Yetkililer, hafta sonunda yurt genelinde beklenen yüksek hava sıcaklığı nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyardı. Özellikle yüksek sıcaklığa karşı hassas ve kronik hastalığı olanlar, yaşlılar ve çocukların güneş ışınlarının dik geldiği 10.00-16.00 saatleri arasında, güneşte kalma süresinin en aza indirilmesi istendi.

Ayrıca sıcaklardan ve güneşin doğrudan etkisinden korunmak için koruyucu tedbirlerin (gölgede bulunulmalı, ağır işler ve spor yapılmamak, İnce, açık renkli bol elbiseler giyilmeli, şemsiye veya geniş kenarlı şapka kullanılmalı, İmkânlar ölçüsünde sık duş alınmalı, ağır ve yağlı yiyeceklerden kaçınılmalı ve bol su tüketilmeli) alınması gerekmekte olduğu vurgulandı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de Kuşlar Üşümesin çalışması

Viranşehir'de Kuşlar Üşümesin çalışması

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık