Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Köylülerinden örnek davranış

Şanlıurfa Köylülerinden örnek davranış

Şanlıurfa Suruç ilçesinde Köylülerin kendi imkanları ve imece usulüyle yapmaya çalıştıkları ‘Köy Sosyal ve Kültürel Hizmet Binası’ köylülerin maddi kaynağı bitince inşaatı durdu.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2011 Çarşamba 17:59
Şanlıurfa Köylülerinden örnek davranış
KÖYLÜNÜN KAYNAĞI BİTTİ İNŞAAT DURDU

Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyacak olan Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine bağlı Aybastı köyündeki köylülerin kendi imkanları ve imece usulüyle yapmaya çalıştıkları ‘Köy Sosyal ve Kültürel Hizmet Binası’ köylülerin maddi kaynağı bitince inşaatı durdu.

Şimdiye kadar 40 TL’nin harcandığı hizmet binasının içinde taziye evi ve düğünlerin yapılacağı bin kişilik salon, bayanlara yönelik dikiş nakış kursu yeri ve kız kuran kursu bulunuyor. Binanın yapımına üç ay önce kendi imkânlarımızla başladık, diyen köy muhtarı Şemsi Akşimşek,”Köy cami hocası Hikmet Yıldırım ve köylülerle ortak bir fikir yaptık. Tüm köylü imkanları ölçüsünde maddi yardımda bulundu. Ayrıca köylü imece usulle inşaatta çalıştı. Devlete yük olmadan hizmet binamızı yapmaya çalıştık. Âmâ köylünün durumu pekiyi olmadığı için belli bir yerden sonra hizmet binasının inşaatı durdu. Suruç Kaymakamlığına gittik, Kaymakam bey yardımda bulunamayacağını söyledi. Hizmet binamızın sıvası, kapı pencere ve ince işleri kalmıştır. Hayırsever vatandaşlardan yardım bekliyoruz. Dedi.(Şanlıurfa Olay)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık