Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Özel İdaresi'nde Neler Oluyor

Şanlıurfa Özel İdaresi'nde Neler Oluyor

Şanlıurfa İl Özel İdaresindeki bürokratların ard arda istifasının temelinde ne var gerekçe ne!

Giriş Tarihi: 17 Ekim 2011 Pazartesi 13:14
Şanlıurfa Özel İdaresi'nde Neler Oluyor
Şanlıurfa İl Özel İdaresi’nde en kritik makamlarda bulunan bürokratların istifaların nedeni daha önce görevden alınan ve görev değişikliği yapılan bazı müdürlüklerle alakalı olduğu tahmin ediliyor. Özel idarede neler olup bittiği kamuoyuna açıklanmıyor ama istifaların devamı geliyor.

Şanlıurfa İl Özel İdaresi ile ilgili seçimden önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik’in gündeme getirdiği tartışmalar, koltuk almaya devam ediyor.

Vali Nuri Okutan’ın da içerisinde bulunduğu üst düzey bürokratlar; köylere hizmet götürme konusunda eksiklikleri bulunduğu gerekçesiyle, 12 Haziran seçim propagandaları esnasında Şanlıurfa’dan Ak Parti 1’inci sıra milletvekili adayı olan Bakan Faruk çelik tarafından eleştirilmişti.

Bu eleştiri kamuoyu tarafından da hala yol ve su götürülmeyen köyler bulunduğundan haklı görülmüştü. Vali Nuri Okutan da, çok ayrıntıları açıklanmamakla birlikte ‘köylere hizmet konusunda kusurlu bulunduğu’ için görevden alınarak merkeze atandığı herkesçe biliniyordu.

Tepede başlatılan bu değişikliğe, geçtiğimiz hafta İl Özel İdaresi’ndeki İdari Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Kaya görevden alınarak devam edildi. Yerine ise Teknik Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Uslu getirildi.

Uslu’dan boşalan koltuğa da Bayram Türkdili isimli bir ziraat mühendisi atandı. Her şey buraya kadar normal seyrinde devam ediyordu. Zira Şanlıurfa’ya yeni gelen vali Celalettin Güvenç veya ondan kısa bir süre önce göreve getirilen il genel sekreteri beraber çalışmak istedikleri ekibi belirleme hakkı vardı.

Ancak cuma günü yeni bir gelişme yaşandı ki bu kurumla ilgili seçimden önce başlayan kafa karışıklığını daha da arttı. Kurumun en kritik konumunda bulunan tam dört müdür toplu istifa etti.

İdari Genel Sekreter Yardımcılığı’na yeni getirilen Mehmet Uslu başta olmak üzere Mali Hizmetler Müdürü Habip İpar, Yatırım Ve İnşaat Müdürü Halil Kırmızı, Sağlık İşleri Müdürü Mehmet Açanal bulundukları görevden istifa ettiklerini bildiren dilekçelerini cuma günü kurum yetkililerine sundukları ortaya çıktı.(kanalurfa)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star