Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Özel İdaresi'nden Kadınlara Brifing.

Şanlıurfa Özel İdaresi'nden Kadınlara Brifing.

Şanlıurfa’daki Kadın Sivil Toplum Örgüt Başkanları, İl Özel İdare Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu’nu ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2012 Çarşamba 06:12
Şanlıurfa Özel İdaresi'nden Kadınlara Brifing.

Ziyaret, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Şanlıurfa Başkanı Vildan Polat’ın başkanlığında Kadın Sivil Toplum Örgütü başkanlarının katılımı ile gerçekleşti.

Söz konusu ziyarettte,  İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, kadınlara kurum hakkında brifing verdi.  Uğur Büyükhatipoğlu,  2012  yılında yapılan  çalışmalarını anlattı. Büyükhatipoğlu yol, içme suyu, kanalizasyon, örnek köy, tarihi ve kültürel  ve yatırım ve inşaat projelerinde önemli hizmetlerin gerçekleştirdiğini söyledi.

2012 yılında yol projesinde 1509 kilometre asfalt yol yaptıklarını ifade eden Büyükhatipoğlu, şöyle dedi:

“İçme suyu projelerinde 38 köye şebeke, 139 köye sondaj yaptık.  Örnek köy projesinde, örnek köy olarak seçilen Ovacık köyüne ait köy içi yol, kanalizasyon, içme suyu şebekesi, çevre düzenlemesi ve sosyal donatı alanlarına ait uygulama işi tamamlandı. Tarihi ve kültürel projelerde, tarihi ve kültürel alanların cazibe merkezi haline gelmesine yönelik yapılan 10 kültür proje çalışmasından 2 tanesini bitirdik, 8 tanesinde çalışmalar devam ediyor. Yatırım ve inşaat projelerinde, 107 adet okulun inşaatı bakım ve onarımı yapıldı. 1 kadın doğum hastanesinin başhekimlik kısmının acil polikliniğine dönüştürülmesi işi yapıldı. 500 yataklı eğitim ve araştırma hastanesinin yoğun bakım acil ünitesinin bakım ve onarımı yapıldı. 500 yataklı eğitim ve araştırma hastanesine ek bina acil servis yapıldı. 1 adet Suruç Sağlık Ocağı, yeni lojman yapıldı. 1 adet Suruç 5-6 hekimlik ASMT+TSMT lojmanı yapıldı. 28 adet kamu kuruluşlarımızın inşaat bakım ve onarımları yapıldı. 21 adet yeni yapılacak okulların zemin etüdü yapıldı. 7 adet kültürel binaların bakım ve onarımı yapıldı.”

TOBB Kadın Girişimciler Başkanı Vildan Polat ise,” Şanlıurfa İl Özel İdaresi’ni yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı kutluyoruz. Şanlıurfa’mızın gelişimine ve değişimine katkı sağladığı için başta Valimiz Celalettin Güvenç ve Genel Sekreterimiz Uğur Büyükhatipoğlu’nun şahsında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star