Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA PİAZZA'DA EMİNE BEDER'LE YEMEK YARIŞMASI SONUÇLANDI

ŞANLIURFA PİAZZA'DA EMİNE BEDER'LE YEMEK YARIŞMASI SONUÇLANDI

Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde, ünlü aşçı Emine Beder’in katılımıyla düzenlenen ‘’Yöresel Yemek’’ yarışması sonuçlandı.

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2013 Cuma 04:50
ŞANLIURFA PİAZZA'DA EMİNE BEDER'LE YEMEK YARIŞMASI SONUÇLANDI

Geçmişten günümüze köklü bir mutfak kültürüne sahip olan Şanlıurfa’nın, nostaljik lezzetlerinden en güzel örneklerin sunulduğu yarışmaya Şanlıurfalı kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Yarışmaya katılan yemekler arasında ise ‘’Ağzı açık-ağzı yumuk’’ isimli yemek şampiyon oldu.

Şanlıurfa Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın eşi Gül Fakıbaba,  Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Al’ın eşi Filiz Al, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin eşi Sema Çiftçi ile ünlü aşçı Emine Beder’in  jüri üyeliği yaptığı yarışma oldukça çekişmeli geçti.

Şanlıurfa’da yaşayan ancak, başka illerden bu kente gelen kadınlar da kendi yörelerine ait yemeklerle yarışsalar da geleneksel Şanlıurfa lezzetini geçemediler.  Nilgün Bengisu, urfa yöresine ait ‘’Ağzı açık-ağzı yumuk’’ adlı yemeği ile yarışmanın şampiyonu oldu.

Yarışmada ikinciliği ‘’Bulamalı köfte’’ ile Esen Şahin aldı.  ‘’Borani’’ ile Tuğba Yıldırım üçüncü,  ‘’Su böreği - Çullama’’ ile Leman Şişman dördüncü, ‘’Maşluka-Yahudi Köftesi’’ ile de Serap Çadırcı beşinci oldu.

Tüm katılımcılara Emine Beder’in yemek kitabı ve çeşitli hediyelerin verildiği yarışmada, birinciye Opema’dan 84 parça sofra takımı, ikinciye  36 parça sofra takımı, üçüncüye de yine Opema’dan Kahvaltı Seti verildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık