Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Platformu 1. Geleneksel Bahar Şenliği

Şanlıurfa Platformu 1. Geleneksel Bahar Şenliği

Şanlıurfa Platformu tarafından düzenlenen Şanlıurfa Platformu 1. Geleneksel Bahar Şenliği Ankara’daki Şanlıurfa’lıları bir araya getirdi.

Giriş Tarihi: 18 Mayıs 2013 Cumartesi 22:44
Şanlıurfa Platformu 1. Geleneksel Bahar Şenliği

Kurulduğu günden bugüne kadar bir çok faaliyet gerçekleştiren Şanlıurfa Platformu faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi; ŞANLIURFA PLATFORMU 1. GELENEKSEL BAHAR ŞENLİĞİ.

Ankara Esenboga köyünde gerçekleştirilen etkinliğe çok büyük katılım oldu.

Bahar Şenliğinde bir konuşma yapan  Şanlıurfa Platformu Başkanı Habip Çadırcı; Şanlıurfa Platformunun amaçlarından biri de  Ankara’daki Şanlıurfa’lıların tanışmalarını , görüşmelerini ,kaynaşmalarını, acı ve tatlı günlerinde üzüntü ve sevinçlerini paylaşmak suretiyle dostluk ve hemşerilik bilincini kuvvetlendirmelerini sağlamaktır. Bu amacımızı gerçekleştirmek için bir etkinlik daha yapmak istedik ve adını da koyduk ; ŞANLIURFA PLATFORMU 1. GELENEKSEL BAHAR ŞENLİĞİ.

Bu seneden itibaren her yıl mayıs ayında bu faaliyetimizi gerçekleştireceğiz. Bugün beklediğimizden fazla katılım oldu. Katılımlarından dolayı hemşerilerimize teşekkür ediyorum.

Umarım bu etkinliğe katılım her yıl daha da artacaktır , dedi.

Urfalılar Bahar Şenliğinde çeşitli oyunlar oynayarak doyasıya eğlendiler.

Şanlıurfa Platformu tarafından misafirlere döner, pilav, salata , ayran ve tatlı ikram edildi. Yemekten sonra semaverde yapılan çay keyfiyle Urfa’lıların bir kısmı koyu sohbete dalarken , bir kısmı bahçeyle uğraştı bir kısmı da futbol oynadı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı  Faruk Çelik , Şanlıurfa Platformu Başkanı Habip Çadırcı’ya gönderdiği mesajda ; Bahar Şenliği davetiniz için teşekkür ederim. Yoğun proğramım nedeniyle katılamayacağımı üzüntüyle belirtir,düzenlenen proğramın neşeli geçmesini diler, şahsınızda tüm katılımcılara selam,sevgi,ve saygılarımı sunarım. Festivalin başarılı ve neşeli geçmesi temennisiyle şahsınızda tüm katılımcılara selam,sevgi,saygılarımı sunarım,dedi.

Şanlıurfa Platformu  1. Geleneksel Bahar Şenliğine Katılan Şanlıurfa’lılar Şanlıurfa Platformunun düzenlediği bu etkinlikten çok memnun olduklarını, uzun zamandan beri görmedikleri arkadaşlarını gördüklerini , Ankara’da yaşayan tanımadıkları Urfa’lılarla tanıştıklarını ,Şanlıurfa Platformunun faaliyetlerini yakından takip ettiklerini, çok başarılı bulduklarını , diger STK’ların bugüne kadar böyle etkinlikler yaptıklarını görmediklerini ifade ettiler.

Güzel bir havada geç saatlere kadar süren Şanlıurfa Platformu  1. Geleneksel Bahar Şenliği Çadırcı’nın misafirleri yolcu etmesiyle sona erdi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star