Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA PLATFORMU HATAY İL TEMSİLCİLİĞİ’NDE TOPLANTI

ŞANLIURFA PLATFORMU HATAY İL TEMSİLCİLİĞİ’NDE TOPLANTI

Şanlıurfa platformu Hatay il temsilciliği Hatay’da yaşayan Şanlıurfalıları yemekli bir toplantıda biraraya getirdi. Toplantıya Şanlıurfa platformu başkanı Habip ÇADIRCI, Şanlıurfa platformu Şanlıurfa il temsilcisi gazeteci yazar Mehmet İNAT, Hatay il temsilcisi göğüs hastalıkları uzmanı doktor Şerif KURTULUŞ olmak üzere birçok Şanlıurfalı katıldı.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2013 Salı 05:40
ŞANLIURFA PLATFORMU HATAY İL TEMSİLCİLİĞİ’NDE TOPLANTI

Toplantının Açış Konuşmasını Yapan Şanlıurfa Platformu Başkanı Habip ÇADIRCI; Hatay Gibi Tarihi Ve Turistik Bir İlde Bir Temsilciliğimizin Bulunması Memnuniyet Vericidir. Hatay’da Yaşayan Şanlıurfa’lı Hemşehrilerimizle Birarada Bulunmaktan Şeref Duyuyorum. Uzun Yıllar Şanlıurfa’da Doktorluk Yapan, Şanlıurfa’yı Bir Şanlıurfa’lı Kadar Bilen Hatay İl Temsilcimiz Uzman Doktor Çok Değerli Arkadaşımız Şerif Kurtuluş’a Bizleri Biraraya Getirdiği İçin Ayrıca Teşekkür Ederim. Kendisinden Şanlıurfa İle İlgili Birçok Etkinlik Bekliyoruz. Amacımız; Şanlıurfa ilinin parlak günlere ulaşabilmesi için ilimizin iktisadi, ticari, sanayi, sosyal ve çevre konuları ile ilgili problemlerinin tespit edilmesi; bu problemlerin çözümlenmesi için gerekli stratejiler ile çözüm yolları aranması konusunda fikir alış verişinde bulunmak ve bu tespitlerimizi mahalli yöneticiler ile yetkili çevrelere duyurabilmek amacıyla zaman zaman bir araya gelmektir, dedi.

Daha sonra söz alan Şanlıurfa platformu Hatay il temsilcisi göğüs hastalıkları uzmanı doktor Şerif Kurtuluş; Şanlıurfa platformu il temsilciliğini bana tevdi eden Şanlıurfa platformu yönetimine teşekkür ederim. Hatay’da yaşayan Şanlıurfalılarla Şanlıurfa ile ilgili birçok etkinliğe imza atacağız.  Biz çalışmalarınızın merkezine Şanlıurfa’yı ve Şanlıurfalıyı koyacağız. Şanlıurfa’nın en büyük sıkıntısı Ankara’ya sesini istediği gibi duyuramamasıdır. Ankara’nın, Şanlıurfa’nın sorunlarını en doğru biçimiyle duyduğu müddetçe, ilin sorunları daha çabuk ve daha kolay olması gerektiği şekliyle çözüme ulaşacaktır. İşte burada devreye Urfa’dan gelen sesi Ankara’ya duyuracak, Şanlıurfa sevdalıları giriyor. Bu etapta onlar da biz oluyoruz, dedi.

 

Daha sonra yemeğe geçildi. Yemekte Hatay’a özgü zengin bir menü vardı. Yemek sırasında Şanlıurfa yemeklerinden de bahsedildi. Ülkemizin farklı kültür zenginliğinden söz edildi.

 

Yemekten sonra yemeğe katılan her davetli Şanlıurfa ile ilgili sorunları dile getirdi, çözüm önerileri sundu. bu tespitlerin ilgililere duyurulması istendi. Toplantı sonunda katılımcılar ’her şey Şanlıurfa için’ diyerek ayrıldılar.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık