Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Platformu Samsun il temsilciliği Samsun'da Ş.Urfa'lıları Bir Araya Getirdi

Şanlıurfa Platformu Samsun il temsilciliği Samsun'da Ş.Urfa'lıları Bir Araya Getirdi

Genel Merkezi Ankara’da bulunan Şanlıurfa Platformu’nun Samsun il temsilciliği, Samsun’da bulunan Şanlıurfa’lıları bir araya getirdi.

Giriş Tarihi: 18 Eylül 2013 Çarşamba 12:44
Şanlıurfa Platformu Samsun il temsilciliği Samsun'da Ş.Urfa'lıları Bir Araya Getirdi

Şanlıurfa Platformu Samsun il temsilcisi Gazeteci Yazar Faik DÜNDAR,toplantıda yaptığı konuşmada; Gurbetteki hemşehrilerimiz için güzel bir  birliktelik olduğu ve bu platforma sahip çıkılması gerektiğini belirterek, Bizler Samsun’da yaşayan Şanlıurfalı’lar uzun süredir bir STK çatısı altında bir araya gelerek dayanışmak, kaynaşmak, yardımlaşmak, Şanlıurfa’mız için bir şeyler yapabilmek ihtiyacını duyuyorduk.        Şanlıurfa Platformu Başkanı Habip ÇADIRCI ve ekibi sayesinde, Şanlıurfalı hemşehrilerimizle bugün “Şanlıurfa Platformu” adı altında ilk defa bir araya geldik. Gayemiz; Şanlıurfa’mızın daha güzelleşmesi tanıtılması ve kalkınması için neler yapılabilir, ne gibi öneriler olabilir gibi bir gündem belirledik,dedi.

Şanlıurfalılar olarak, şehrimiz hakkında özetle şu görüşlere yer vermekteyiz;

1-Şanlıurfa’mızın şehir içi geçişleri ve trafiği, daha estetik, trafiği sırtlayacak daha güzel kavşak ve projelerle, taşıma ve raylı sistem konularında bilinçli şekilde gerekenler yapılmalıdır.

2-İlimizde, gerek göç, gerekse doğurganlık faktörleri neticesi büyük bir nüfus artışı olduğundan ve sürdüğünden, çok acil istihdam sahaları açılmalıdır. .

4-İlimize Merkez Bankası şubesi ya da Bölge Müdürlüğü ve bölgeye hitap edecek onkoloji hastahanesi açılmalıdır.

5-Biri Vakıf , diğeri de Devlet Üniversitesi olarak, en az ve acilen iki üniversite daha açılmak üzere çalışmalara başlanmalıdır.

6-Tarım, hayvancılık, sanayi konularında ivme kazanmalıyız. Yoğurdumuz, sütümüz, yağımız, sebzelerimiz ve diğer üretimlerimizin pazarlaması yapılmalı, çiftçilerimiz pahalıya mal ettikleri ürünlerinin değerini almalıdır.

7- Tarihî yerlerin restorasyon sonucu turizme kazandırmalı.İnanç turizmine, kayak ve baraj gölü turizmine önem vermeli.Tugay komutanlığı dışarıya alınarak, yeri büyük botanik ve hayvanat bahçesi, spor kompleksleri haline getirilmeli.

Bundan sonraki çalışmalarını periyodik olarak sürdüreceklerini ifade eden Şanlıurfa Platformu Samsun İl TemsilcisiFaik DÜNDAR ,Bize bu konuda destek olan Şanlıurfa Platformu Başkanı ve yönetimine teşekkür ederken,İl Temsilciliği olarak Samsunda birçok faaliyete imza atacağız,dedi.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star