Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Platformu Tarım İşçilerine İftar Yemeği Verdi

Şanlıurfa Platformu Tarım İşçilerine İftar Yemeği Verdi

Merkezi Ankara’da bulunan Şanlıurfa Platformu tarafından Şanlıurfa’dan gelen mevsimlik tarım işçilerine Ankara’nın Türkoba, malı köyü’nde 300 kişiye iftar Yemeği verildi.

Giriş Tarihi: 1 Ağustos 2013 Perşembe 04:10
Şanlıurfa Platformu Tarım İşçilerine İftar Yemeği Verdi

Şanlıurfa platformu başkanı Habip Çadırcı iftar davetinde yaptıgı konuşmada; Şanlıurfa’dan kalkıp ekmek parası için Ankara ‘ya gelen Şanlıurfa’lı hemşerilerimizle bir araya gelmekten mutluluk duyduk. Bugünkü iftarımızı tarım işçilerimizle yapmak istedik. Çünkü Ankara’da yaşayan biz Şanlıurfa’lılar her zaman bir araya gelme imkanına sahibiz. Yemekten sonra tarım işçilerimizin sorunlarını dinleyip, bu sorunları ilgili ve yetkilİlere iletmeyi düşünüyoruz. Küçükte olsa bir katkımız olursa ne mutlu bize. Bu seneden sonra her yıl tarım işçilerimizle bir araya gelmeye karar verdik bu bir araya gelmeye “ Şanlıurfa platformu 1. Geleneksel tarım işçileri yemegi “ adını koyduk. İnşallah bundan sonra her yıl bu yemeği geleneksel hale getirmeye çalışacagız . Bugüne kadar Ankara’da bulunan hiç bir STK böyle bir faaliyeti gerçekleştirmedi. Her zaman ilklere imza atan Şanlıurfa platformu bu konudada öncülük etmiştir. Biz Şanlıurfa platformu olarak allah rızası için doğup büyüdüğümüz şehire hiç bir menfaat  gözetmeksizin hizmete yola çıktık . Yürüdüğümüz bu yolda eleştiriler olacaktır . Bizi eleştirenlere cevabımız; lütfen sizde eleştirmek yerine Şanlıurfa için birşeyler yapın. Bizim elimizden gelen bu kadar...

Önümüzdeki hafta  Şanlıurfa platformu olarak tarım işçilerimizi sağlık  taramasından geçireceğiz , dedi. İftar yemeğine başkan Habip Çadırcı’yla  başkan yardımcısı Faruk Akay katıldı .

Şanlıurfa  platformu  yönetim kurulu üyesi  işadamı Mehmet Taşcı'nın finanse ettiği iftar yemeğine geniş katılım oldu.

Yemekten sonra Şanlıurfa’dan gelen tarım işçileriyle sohbet edildi, sorunları dinlendi, görüşleri alındı. Görüşlerini aldığımız tarım işçilerinden bazıları şöyle dedi ;

Enver Kurtak ( işçi çavuşu): Bulunduğumuz bölgede  bize tahsis edilen jeneratörü kullanamıyoruz, bize trafo verilirse daha iyi olur.

İbrahim Akdemir ( işçi çavuşu ): Şanlıurfa’dan  erken gelip geç gidiyoruz. Bu yüzden çocuklarımız eğitimden yoksun oluyorlar. Bulunduğumuz bölgeye bir çadır sınıf oluşturulursa iyi olur.

Ahmet Çelik  ( işçi ): Bize verilen çadırlar rüzgarlı ve fırtınalı havalarda uçuyorlar daha sağlam çadırlar istiyoruz.

Davet sonunda tarım işçilerimiz ; bu kadar yıldır Ankara'ya gelip gidiyoruz, hiç kimse bizi arayıp sormadı. Bizi arayan soran, sorunlarımızı dinleyen Şanlıurfa platformu başkanı Habip Çadırcı ve platform üyelerine teşekkür ediyoruz, dediler.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık