Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Platformu, Yahya Akman'ı Terletti.

Şanlıurfa Platformu, Yahya Akman'ı Terletti.

Şanlıurfa Platformu'nun periyodik olarak düzenlediği toplantılar dizisinin bu haftaki konuğu, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman oldu. Akman’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda “Değişen ve gelişen Şanlıurfa” konusu ele alındı.

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2013 Çarşamba 07:52
Şanlıurfa Platformu, Yahya Akman'ı Terletti.

Çok sayıda platform üyesinin katıldığı toplantıda açış konuşmasını platform başkanı Habip Çadırcı yaptı.

Çadırcı konuşmasında “ Şanlıurfa Plarformunun amacı Ankarada'ki Şanlıurfa'lıların tanışmaları ,görüşmeleri, acı  ve tatlı günlerinde üzüntü ve sevinçlerini paylaşmaları dostluk ve hemşerilik bilincini sağlamaktır.

Ayrıca; bizi diger dernek ve vakıflardan ayıran özelliğimiz fikir kulübü gibi çalışmamızdır. Bu çevçevede Şanlıurfa'daki gelişmeler hakkında bilgi alış verişinde bulunmak , Şanlıurfa'nın sorunları ile bu sorunların Çözüm yollarına ilişkin alternatif yöntemler üretmek, tespitler yapmak, bu tespitleri mahalli yöneticilere ,yetkili çevrelere ,siyasilere duyurabilmek amacıyla belirli  zamanlarda toplanmaktayız. Bu hafta ki konuğumuz da bizi kırmayarak gelen Şanlıurfa Milletvekilimiz sayın Yahya Akman beydir. Kendisi ile bu hafta  değişen ve gelişen Şanlıurfa konusunu ele alacağız”dedi.

Toplantıya davetli olarak katılan milletvekili Yahya Akman öz geçmişi ile ilgili kısa bilgiler veren Akman, Şanlıurfa Platformu başkanı habip Çadırcı'yı tebrik ederek, platformun çalışmalarını taktir ettiğini söyledi. Şanlıurfa'dakisvil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek güç birliği yapmasının Şanlıurfa'ya çok şey kazandıracağını vurguladı.

Akman, AK Parti’nin iktidar olduktan sonar Şanlıurfa’ya yapılan yatırımlarla ilgili bilgiler vererek  o günden bu güne kayd edilen değişmleri ve gelişmeleri sıraladı.

Daha sonra soru cevap kısmına geçilerek platform üyelerinin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Platform üyelerinin, Suriye’li mültecilerden, Şanlıurfa’daki eğitim sorunlarına kadar bir çok soruyu yanıtladı. Üyelerin soruları karşısında adeta ter döken vekil Akman “Özeleştiri yapmak gerekirse, eğitim konusunda çok gerideyiz. Şanlıurfa’nın çözüm bekleyen daha yüzlerce sorunu mevcut. Bu konuda bakanımızla, milletvekili arkadaşlarımızla bu konu üzerinde yoğun mesai harcıyoruz. İnanıyorum ki, eğitim alanında, turizm alanında, yatırımlar konusunda ilimize daha iyi hizmetleri kazandıracağız.” Dedi.

Platform kurucu üyesi Ahin Güneş'in önümüzdeki hafta yapılacak olan Şanlıurfa Ticaret Sanayi Odası seçimleri ile ilgili olarak sorduğu "Gelişen ve değişen Şanlıurfa'da, ticaret ve sanayi alanında Türkiye ortalamasının çok çok gerisinde olan ilimzi bu konuda ileriye taşıyacak bir başkan seçilmesi noktasında, kafanızdan geçen bir aday profili ya da seçilecek kişide olmazsa olmaz dediğiniz bir kriter var mı?, ayrıca Urfa basınında yaptıklarınız ve yapacaklarınızla ilgili pek yer almıyorsunuz sebebi nedir? Urfa kamuoyunda sizin vekilliğinizle ilgili halkta soğuk bir yaklaşım söz konusu sebei nedir? " şeklindeki sorularına verdiği cevapta:

"Şanlıurfa'daki vatandaşlarımız ŞUTSO için en iyi olanı seçecektir. Urfa basınında fazla yer almayışımın esas nedeni benden hakkımda yapacakları haberler için, bayram kutlaması özel gün ilanları için para istemeleridir. Bu yüzden hiç bir yayın organına haberlerimizi göndermiyoruz. Yaptıklarımızla, yerine getirdiğimiz hizmetlerimizle medyatik biri olmadığımız için halk bizi yeterince bilmiyor. Bu yüzden öyle bir algı oluşuyor. " dedi.

 

Akman'ın Urfa basını ilgili açıklamasına Ahin Güneş "Bunu açıklayın. Kimse bunlar isimlerini deşifre edin. Sizin sessiz kalmanız onları onaylamak olarak algılanır. Yoksa Urfa'dakiütm medya zan ve töhmet altında kalır" dedi.

Toplantıya konuk olarak katılan gazeteci Hasan Köseler'de Akma'ın Urfa medyası ile ilgili açıklamalarını eleştirerek "Sayın vekil, ben Güneydoğu gazetesi ve Reha gazetesini temslen burdayım. Urfa Haber'in imtiyaz sahibi Ahin bey de burada. Doğrudur Urfa medyasında bu tür yaklaşım sergileyenler var. Ancak; sizden para isteyen medya kuruluşları ya da basın mensupları kim? söyleyin burdaki herkes te, Urfa kamuoyuda bilsin. Kaldı ki yerel medyanın gelir kaynaklarından biri de bayram, yılbaşı gibi özel günlerde siyasilerin verdiği kutlama mesajlarıdır. Siz bunu bile medyaya çok görüyorsunuz." şeklinde açıklamasına Akman kendisinden para istiyenlerle polemik yaşamak istemediğini vurgulayarak yanıtsız bıraktı. Akman'ın bu açıklamasına Köseler ve Güneş tepki göstererek "O halde varsa böyle bir durum. Onları ifşa etmek gerekirki herkes bilsin" dediler.

Toplantı sonunda Paltform başkanı Habip Çadırcı, toplantıya katılımından dolayı Yahya Akman'a ve katılımcılara teşekkür etti.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star