Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Platformu’ndan Tarım İşçilerine Göz Muayenesi

Şanlıurfa Platformu’ndan Tarım İşçilerine Göz Muayenesi

Merkezi Ankara’da bulunan Şanlıurfa platformu Şanlıurfa’dan Ankara’ya çalışmak için gelen mevsimlik tarım işçilerine göz muayenesi yaptırdı.

Giriş Tarihi: 12 Ağustos 2013 Pazartesi 05:28
Şanlıurfa Platformu’ndan  Tarım İşçilerine Göz Muayenesi

Ankara’nın Türkoba,Malıköy,Bac ı, Girmec  köylerinde çalışan tarım işçilerine eğitim ve araştırma Hastanesi Uzman Göz Doktoru Emre HEKİMOĞLU Tarafından Göz Muayenesi Yapıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Şanlıurfa platformu başkanı  Habip  ÇADIRCI ; şanlıurfa’dan çalışmak için Ankara’ya gelen tarım işçisi hemşehrilerimizin  yanında olmak istedik. Çalıştıkları için şehir Merkezine İnip Göz Muayenelerini Yaptırmanın Zorluğunu Bildiğimiz İçin Göz Doktorunu Çalıştıkları Köylere Getirdik. Böylece Hem Zamandan Kazandılar ,Hem De Doktora Giderek Kaybedecekleri Yevmiyeleri Kendilerine Kaldı.Şanlıurfa Platformu  Olarak Yeni Etkinlikler Yapmayı ,Yeni Fikirler,Projeler Üreterek Şanlıurfa’mıza Her Yönden Katkıda Bulunmayı  Kendimize Bir Vazife Olarak Kabul Ettik.Memleketimiz İçin Ne Yapsak Azdır.Çünkü Orda Doğduk,Orda Büyüdük.Her Şanlıurfa’l I  Memleketi İçin Küçükte Olsa Bir Şeyler Yapmalı Diye Düşünüyoruz,Dedi.

Çadırcı’nın konuşmasından sonra göz doktoru tarım işçilerini muayene etti. Tarım işçilerinin Muayenesi Uzun Zaman Aldı. Göz Doktoru  Muayene Ettiği İşçilerden Rahatsızlığı Olanlara Reçete Yazdı.Reçetesi Olanlara Şanlıurfa  Platformu İlaçları Ücretsiz Temin Etme Sözü Verdi.

Göz Muayenesinden Sonra Uzman Göz Doktoru  Emre Hekimoğlu’nun Görüşlerini Aldık.Emre Hekimoğlu ;  Habip Bey Bana Şanlıurfa’dan Gelen Tarım İşçilerine Göz Muayenesi Yapmamı  Rica Etti. Bende Böyle Hayırlı Bir İşte Benimde Bir Katkım Olsun Düşüncesiyle   Habip Bey’in Ricasını Kırmadım Ve Buraya Geldim. Yaptığım Muayeneler Sonucu Yazdığım Reçetedeki İlaçları Şanlıurfa Platformu’nun Karşılayacağı İfade Edildi. Habip Çadırcı’yla Yaptığım Görüşmede Şanlıurfa Ve Şanlıurfalı’lar İçin Daha Birçok Projesi Olduğunu,Yeni Kurulmasına Rağmen Bugüne Kadar Birçok Faaliyet Yaptığını Söyledi. Habip Bey’in Bu Heyecanını Ve Samimiyetini Takdire Şayan Buldum, Kendisine Bundan Sonraki Çalışmalarında Başarılar Diliyorum, Dedi.

Göz Muayenelerinden Sonra Tarım İşçilerinin Ortak Görüşü Şöyleydi; Allah Şanlıurfa Platformu’ndan Razı Olsun.Hem Çalıştığımız Yerlere Kadar Gelerek Bize Moral Destek  Verdiler,Hem De Gözlerimizi Muayene Ettirdiler.Bunu Hiçbir Zaman Unutmayacağız.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık