Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Platformu’ndan İki Büyük Atak

Şanlıurfa Platformu’ndan İki Büyük Atak

Merkezi Ankara'da bulunan Şanlıurfa platformu kurucular kurulu önceki gün Habip Çadırcı başkanlığında gündemdeki konularla ilgili toplandı. İki önemli konuda kararlar aldı.

Giriş Tarihi: 7 Mart 2013 Perşembe 17:09
Şanlıurfa Platformu’ndan İki Büyük Atak

Gündeme göre Şanlıurfa’nın sorunlarıyla ilgili Şanlıurfa platformu ne gibi çalışmalar yapabilir, bu çalışmalar kamuoyuyla nasıl paylaşılır gibi konular görüşüldü.

Toplantı sonunda Yürütme Kurulu Başkanı Habip Çadırcı’nın açıklaması şöyle; Bu toplantıdan iki önemli proje ortaya çıktı.

Bunlardan birincisi; medya aracılığıyla tüm hemşehrilerimize aşağıda verilen  iki soruyu soracağız:

1- Şanlıurfa’nın öncelik sırasına göre ilk beş sorunu nedir ?

2- Bu sorunlarla ilgili çözüm önerileriniz nelerdir ?

Hemşehrilerimiz tespit ve önerilerini 19 NİSAN 2013 tarihine kadar URFA HABER internet sitesine bildirecekler. Gelen bilgiler bir komisyon marifetiyle tasnif edilip düzenlendikten sonra çıkan sonuç kamuoyu, yerel yöneticiler, ilgililer ve yetkililerle paylaşılacaktır.

İkinci önemli proje ise; Şanlıurfa’nın gelişmesi, güzelleşmesi kalkınması ve cazibe merkezi olması için ŞANLIURFA İÇİN PROJE YARIŞMASI düzenlenecektir.

Proje konuları

  1. Turizm/Kültür/Tanıtım
  2. Tarım ve Çevre
  3. Ekonomi (Şanlıurfa’da istihdam ağırlıklı öncelikli yatırım konuları)

İlk üçe gireceklere ödül verilecektir. Müracaatlar 11 EKİM 2013 tarihine kadar İlkbahar mah. 606. sokak no:16 Çankaya /Ankara adresine posta yoluyla iadeli taahhütlü olarak gönderilecektir. Gelen projeler bir komisyon marifetiyle değerlendirilip, ilk üçe girenler belirlenecektir. İlk üçe girenlere ödül töreni düzenlenecek, derece alan proje sahipleri katılımcıların ve basının önünde projelerini sunacaklardır. Daha sonra bu projeler kamuoyuna basın yoluyla duyurulacak, ilgili ve yetkililere iletilecektir.

TÜM ŞANLIURFA’LI HEMŞEHRİLERİMİZE SAYGIYLA DUYURULUR.

 

Dileyen vatandaşlar, Urfa Haber'in [email protected] mail adresine sorunlar ve çözüm önerilerini gönderebilecekler.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık