Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA PLATFORMU’NDAN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ TOPLANTISI

ŞANLIURFA PLATFORMU’NDAN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ TOPLANTISI

Merkezi Ankara’da bulunan Başkanlığını Habip ÇADIRCI’nın yaptığıŞanlıurfa Platformu Şanlıurfa İl Temsilciliği Şanlıurfa’daki İş sağlığı ve güvenliği sorunlarını masaya yatırdı.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2014 Perşembe 17:28
ŞANLIURFA PLATFORMU’NDAN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ TOPLANTISI

Habip Çadırcı ’nın Başkanlığını  yürüttüğü aktif STK’lardan olan Şanlıurfa Platformu’nun Şanlıurfa İl Temsilciliğindeki toplantıya, İl Temsilcisi Mehmet İNAT, Hatay Temsilcisi Fethiye BAYKAL Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı  İş Sağlığı Güvenliği   Eğitici Eğitmeni Dr. Hüseyin AKSOY , Genç DEZA Mühendisliğin Kurucusu Mak. Müh. İbrahim Halil ARITÜRK, Serbest Denetçi Mali Müşavir Necmeddin GÜVEN ve İş Sağlığı Güvenliği Uzmanları Katıldı.

Şanlıurfa Platformu İl Temsilcisi Mehmet İNAT,toplantının açılışında yaptığı konuşmada; işletmelerin yasal yükümlülükleri kapsamında uygulanması gereken iş sağlığı ve güvenliği hususlarının toplum yararına çalışan işgücünün ve işverenlerin faydasına olabilecek şekilde sağlanması için toplumun işletmelerin sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütlerinin bu konuda bilinçlendirilmesi gerektiği aşikardır. Aksi takdirde çok ciddi maddi cezai yaptırımlarkaçınılmazdır,dedi.

Şanlıurfa Platformu Hatay Temsilcisi Fethiye BAYKAL ise yaptığı konuşmada;Şanlıurfa Platformuher alanda olduğu gibi bir farkındalık oluşturmak için topluma belli kazanımlarda bulunmak üzere çalışmalar yapmaktadır,dedi.

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı Güvenliği Eğitici Eğitmeni Dr. Hüseyin AKSOY ise,iş sağlığı ve güvenliği, işletmelerin ve çalışanların sağlığı açısından önemli bir konu olduğunu bu hususta akredite kuruluşlar ve kişiler aracılığı ile yerine getirilmesi gerektiğini gelişi güzel ölçüm yapan kişi ve kuruluşlarla  sağlıklı yürümeyeceğini en kutsal değer olan insanın  yaşama hakkını elinden alabilecek kadar telafisi mümkün olmayacak sonuçlar doğurabileceğini ifade etti .

Toplantının sonucunda Şanlıurfa Platformu öncülüğünde bu konuda Şanlıurfa’da bir çalıştayın yapılması karara bağlandı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star