Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA POLİSİNDEN ŞÜPHELİ ARAÇ ALARMI

ŞANLIURFA POLİSİNDEN ŞÜPHELİ ARAÇ ALARMI

ŞANLIURFA'da, polis telsizinden yapılan anonslarda içinde bomba düzeneği olabileceğinden şüphelenilen bir aracın kente gelebileceği bildirildi.

Giriş Tarihi: 22 Ağustos 2012 Çarşamba 06:34
ŞANLIURFA POLİSİNDEN ŞÜPHELİ ARAÇ ALARMI

İhbar üzerine kentin tüm giriş ve çıkışlarında uygulama noktası oluşturuldu, çelik yelekli polisler tüm araçları didik didik aradı.

Gaziantep’te bomba yüklü aracın patlamasının ardından, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezi’nden yapılan telsiz anonsunda, sürücüsü belli olmayan 27 SP 813 plakalı bir aracın Kahramanmaraş’ta jandarma uygulamasından kaçarak, izini kaybettiği ve bu aracın Şanlıurfa’ya gelebileceği yönünde anons yapıldı. Polisi alarma geçiren anons üzerine kenttin bütün giriş ve çıkışlarda arama noktası oluşturuldu. Söz konusu plakanın üç farklı markadaki araca takılı olabileceği belirtilen anonsta ayrıca terör olaylarında kullanılmak üzere bomba yüklü olabileceği uyarısı da yapıldı. Telsizde yapılan anonsta görüldüğü takdirde aracın dikkatli şekilde takip edilip hemen haber merkezine bulunduğu yerin bildirilmesi istendi.RESMİ ARAÇLARDA KONTROL EDİLDİ

Anonsla birlikte alarma geçen polis, Şanlıurfa’nın tüm giriş ve çıkış noktalarında uygulama başlattı. Şüpheli görülen ve içi kalabalık olan tüm araçlar uygulama noktasında didik didik arandı. Polis şüpheli araç uygulamasında görevli resmi araçları da incelemesi dikkat çekti. Kent merkezinde de kamu kurum ve kuruluşları, siyasi partilere ait binalarla, halkın yoğun olduğu yerlerde güvenlik tedbirleri artırıldı.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık