Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Şebap Güvercinleri Çorlu'da Görücüye Çıktı (video)

Şanlıurfa Şebap Güvercinleri Çorlu'da Görücüye Çıktı (video)

Arapça'da 'güzel, alımlı, yapılı erkek' manasına gelen Şebab kelimesinden ismini alan Şebap Güvercinleri, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde görücüye çıktı.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2011 Pazar 20:24
Şanlıurfa Şebap Güvercinleri Çorlu'da Görücüye Çıktı (video)
Arapça'da 'güzel, alımlı, yapılı erkek' manasına gelen Şebab kelimesinden ismini alan Şebap Güvercinleri, Tekirdağ'ın Çorluilçesinde görücüye çıktı.

Türkiye Şebap Güvercin Birliği (TŞGB)'nin organize ettiği 3.Trakya Şebap Güvercin Festivali, ÇorluYeni Sanayi Düğün Salonu'nda başladı. Kökeni Şanlıurfa olan Şebap Güvercinlerini merak eden yüzlerce güvercin sever, festival alanını doldurdu. Merak ve ilgi ile şebapları izleyen güvercin sahipleri kuşlar hakkında bilgi aldı. Festivale getirdikleri güvercinleri gelenlere en güzel şekilde anlatan satıcılar ise festivale gösteriden ilgiden memnun olduklarını belirtiler.

Festivalin senede iki defa yapıldığını belirten Şebap Güvercin yetiştiricisi Nihat Keskin, 3. Trakya Şebap Güvercin Festivali'nin güzel bir ortamda başladığını söyledi. Keskin, "Şebap Güvercinleri, Şanlıurfayöresinde yetiştirilir. Şebaplarda en önemli özellik kafa ve boyun iri olacak. Göz beyaz renk, tonajı isekrem, gagası ise buğday renkli olmalı. Ayakları ise iri olur." açıklamasını yaptı.

Satış fiyatı ise iyi bir Şebap, özelliklerini taşıma durumuna göre 500 TL ile 20 bin TL arasında değişiyor. 26 Kasım'da başlayan festival bu akşam sona erecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star