Ana Sayfa Kültür/Sanat ŞANLIURFA ŞEHİR TİYATROSU PERDELERİNİ AÇTI

ŞANLIURFA ŞEHİR TİYATROSU PERDELERİNİ AÇTI

Şanlıurfa Belediyesi Şehir Tiyatrosu 8. sezonunda perdelerini izleyicilere açtı.

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2013 Pazar 14:24
ŞANLIURFA ŞEHİR TİYATROSU PERDELERİNİ AÇTI

Şanlıurfa Belediyesi Şair Nabi Kültür Merkezinde sahnelenen tiyatroyu izlemek isteyenler salonu doldurdu. Sezonun ilk oyununda Ömer Kulat’ın yazdığı Abdulkadir Kırıcı’nın yönettiği “Trajikomik” adlı oyun çok beğenildi. Her hafta sonu Cumartesi günü izleyiciyle buluşacak olan Şanlıurfa Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibinin sergilediği “Trajikomik” adlı oyunda köy yaşantısının spirili bir şekilde hikâyesini anlatıldı. Cumartesi akşamları saat 19.30 yetişkinler tiyatro ile buluşurken aynı gün, gün ortasında saat 13.00 da çocuklara yönelik tiyatro sahneleniyor. Çocuklar için oynanan oyun ise “Çocuklar Neyi İzlesin” ismini taşıyor.


Şanlıurfa Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Abdulkadir Kırıcı oyunlar hakkında verdiği bilginin yanı sıra halkın ve çocukların tiyatroya ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Tiyatroyu izlemeye gelen Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Yücetepe de bu sezon vatandaşlara bir birinden güzel tiyatro oyunları sahneleyeceklerini belirtti. Halkın katılımının yüksek olmasından da mutlu olduğunu belirten Yücetepe, tiyatroda büyük emekleri olan Abdulkadir Kırıcı’ya teşekkür etti.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star