Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Şehit Aileler, sığınmacıları ziyaret etti

Şanlıurfa Şehit Aileler, sığınmacıları ziyaret etti

Türkiye’nin en büyük çadır kenti olma özelliğini taşıyan Suruç’taki Afad çadır kenti gezen Şanlıurfa Şehit Aileler Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, AFAD Suruç kampı Müdürü Mehmet Han Özdemir, çadır kent basın Birim sorumlusu Arif Faraç ve Kamp Personeli Mustafa Amac'tan Çadır kent hakkında bilgi aldı.

Giriş Tarihi: 3 Şubat 2015 Salı 12:39
Şanlıurfa Şehit Aileler, sığınmacıları ziyaret etti

Şanlıurfa Suruç İlçesinde yapımı tamamlanan ve Suriye’den gelen sığınmacıların alındığı, Türkiye’nin en büyük çadır kenti olma özelliğini taşıyan Suruç’taki çadır kenti gezen Şanlıurfa şehit Aileler Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, sığınmacılarla bir araya geldi.

Türkiye’nin en büyük çadır kentinde Suriyeli sığınmacılar için her türlü desteği Devlet sağladığını ifade eden Şanlıurfa şehit Aileler Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, Şuan Beş Bin Civarında insan burada barınıyor. Dünyanın en büyük çadır kenti olarak değerlendiriliyor. Dünya liderlerine sesleniyorum. Buraya gelsinler ve burayı görsünler insanlığın onuruna yaraşır bir ortamın nasıl olabileceğini buradan örnek alıp görsünler. Orada bir rejim, zulüm altında kendi milletini öldürüyor. İnşallah oradaki zulüm son bulur. Orası huzur ve demokratik yönetimlerle yönetilmeye çalışılır ve bu insanlar huzurlu bir şekilde Ülkelerine dönerler.
Suryeli çocuklarıyla birlikte gelerek çadır kente yerleşen aileler kendilerine gösterilen ilgiden dolayı mutlu oldukları söyledi. Başkan Yavuz ile Kürtçe konuşan Suriyeli kadın, “Biz buraya gelirken ilk önce korkmuştuk. Ama şimdi buranın daha farklı olduğunu görüyoruz. Burada yaşam alanları oluşturulmuş ve çocuklarımla birlikte burada yaşamaya başladım. Bizi buraya getirilmesinde destek veren Suruç Kaymakamı Abdullah Çifçi’ye Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’e Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a çok teşekkür ediyoruz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık