Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Standına Büyük İlgi

Şanlıurfa Standına Büyük İlgi

Şanlıurfa Belediyesi, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) stant açtı.

Giriş Tarihi: 9 Şubat 2012 Perşembe 16:46
Şanlıurfa Standına Büyük İlgi
Şanlıurfa Belediyesi, Doğu AkdenizUluslararası Turizm ve SeyahatFuarı'nda (EMITT) stant açtı.Şanlıurfa'nın kültürünün tanıtıldığı stantta vatandaşlara çiğköfte ikramı yapıldı.

Her yıl 60'ın üzerinde ülkeden katılımcıyı İstanbul'da buluşturandünyanın en büyük beşinci turizm fuarı EMITT, Beylikdüzü'nde bulunan TÜYAP'ta 16. kez kapılarını açtı. 12 Şubat'a kadar devam edecek olan fuarda Şanlıurfa Belediyesi de stant açtı. Şanlıurfa Belediyesi, stantlarını ziyaret eden vatandaşlara çiğköfte ikram etti. Stantta sıra gecesiprogramı da düzenledi.

Şanlıurfa'nın 12 bin yıllık bir geçmişe sahip olduğuna dikkat çeken Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Fevzi Yücetepe, "Şanlıurfa, başlı başına bir markadır. Çünkü tarihin sıfır noktasıdır. Şu anda bulunduğumuz nokta, Göbeklitepe kalıntılarında ortaya çıkan bir tapınağın imitasyonu. 12 bin yıllık geçmişe sahip. Dolayısıyla bu tapınak, insanlık tarihinin yeniden yazılmasına vesile oldu. Bu bakımdan dünya açısından, dünya tarihi açısından çok çok önemli. Düşünün; 12 bin yıllık bir tarih ve ilk

mimarının yapıldığı, ilk tarımın yapıldığı yer" dedi.

Şanlıurfa'nın mutlaka gezilip görülmesi gerektiğini ifade eden Yücetepe, "Hz. İbrahim'in doğduğu kent olanUrfa, gerçekten enteresan ve yaşanacak bir yer. Biz her sene EMITT Fuarı'na katılarak kentimizi en iyi şekilde tanıtmaya çalışıyoruz. Çünkü sahip olduğumuz kültürel miras sadece bizim değil, tüm dünyanındır" diye konuştu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık