Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa STK insani yardım platformu Mısır'daki darbeyi kınadı...

Şanlıurfa STK insani yardım platformu Mısır'daki darbeyi kınadı...

platform , "Darbeciler kukla yönetim istemektedirler"

Giriş Tarihi: 5 Temmuz 2013 Cuma 08:57
Şanlıurfa STK insani yardım platformu Mısır'daki darbeyi kınadı...

60 sivil toplum kuruluşu tarafından kurulan Şanlıurfa STK (Sivil Toplum Kuruluşları) insani yardım platformu  Mısır'da demokratik bir seçim sonucu iktidara gelen, Muhammet Mursi yönetiminin darbe ile devrilmesi protesto etmek için, Şanlıurfa Dergah camii'nde bir basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasına Şanlıurfa'da bulunan siyasi partilerde davet edildi. Basın açıklamasını RUHADER Derneği başkanı Murat Müjdeci yaptı.

Müjdeci STK insani yardım platformu adına yapmış olduğu açıklamada:


Değerli Basın Mensupları, Kıymetli Kardeşlerimiz,

Çarşamba günü akşam itibari ile Mısır’da 50 Yıllık diktatörlüğü devirerek ülkenin seçimle gelen ilk Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’ye karşı Batı müstekbirleri ve İsrail destekli darbe bir  gerçekleşmiştir.

Şanlıurfa STK’ları  olarak iradesi gasp edilen Müslüman kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ilan ediyoruz.

Seçimle başa gelmiş bir yönetimin askeri müdahale ile görevden alınması kabul edilemez.

Bu darbeyle tekrar anlaşılmıştır ki ABD, Siyonistler, Emperyalistler; İslam ülkelerinin başında ancak kendi çıkarlarına karşı çıkmayan kukla yönetimler istemektedir.

Batı dünyası ve Avrupa Parlamentosu  İstanbul’da kesilen üç beş ağaç için dünyayı ayağa kaldırırken Suriye’de, Myanmar’da Doğu Türkistan’da, öldürülen ve ülkelerinden sürülen, iradesi gasp edilen Müslümanlar için sessiz kalması kendi münafıklığını ve  çifte standartlığını yine tescil etmiştir.
EY Müslümanlar, ümmetin fertleri silkinin, uyanın ve ümmeti uyandırın artık.
İslam ülkelerinin hangisinde Müslümanlar iktidara gelirse hemen orada Dünyanın gizli ve gizemli faiz lobileri, silah tüccarları, Siyonist düşünceli, kapitalist eğilimli ne kadar müstekbir gücü varsa, o İslami yönetimi devirmek için canla başla çalışıyor. Müslümanların seçtiği iktidarları yıpratmak ve yıkmak için dış güçler ve yerli işbirlikçileri sağcı, solcu, Amerikancı, Rusçu, çapulcu , baltacı fark etmeden   hep birlikte ortak bir şer cephesinde buluşuyor.

Onlar ağızlarıyla Allah’ın nurunu söndürmek istiyorlar. Hâlbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır.(Saf-8)

Allaha iman etmiş Müslümanlar için bu tablo elbette sürpriz değildir. Çünkü ‘'İnananlar bir millet, inanmayanlar da bir millettir.'' Ayeti yeniden tecelli ediyor.

Mısırdaki darbe ile görüyoruz ki Demokratik olarak iktidara gelmek,  kendilerini seçen halka hizmet etmek için  sadece demokratik bir aldatmaca ve kandırmacadan ibarettir.

Kitlelerin Tahrire yığılması, Mursi’nin istifaya çağırılması, yönetim tarzı demokrasi de olsa Müslümanların yönetimde olması İsrail dostu güçleri derinden rahatsız ediyor. Süveyş Kanalının kontrolü, İsrail’in güvenliği, Ortadoğu’daki dengeler ABD 'nin çıkarları, Gazze’nin Hammas’ın elinden alınması, Kuzey Afrika'daki, Ortadoğu'daki İslami hareketlerin kontrol altında tutulması için bu operasyonlar belirli güçler tarafından yapılmaktadır.

Dünya Müslümanları, uyanıp ayağa kalkmadan, ümmet olmadan ve bu işgalcileri yurtlarından kovmadan Müslümanlar  yeryüzünde rahat edemez.

Mısırdaki darbe İslam’a ve Müslümanlara karşı yapılmıştır. Mısırlı Müslümanlar bu darbe ile bir daha iman ve inançlarıyla zorlu bir imtihanla tabi tutulmuşlardır.Batının uşakları tarafından gasp edilen iradelerini geri almak için Rabietul adeviye’ deki oturma eylemini destekliyoruz. Mısır’da ve diğer İslam ülkelerinde er ya da geç Müslümanlar hakim olacaklardır..

Kamuoyuna saygılarımızla duyrulur.dedi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık