Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Suriye Yardım Platformu, Telabyad"da Yardım Malzemeleri Dağıttı

Şanlıurfa Suriye Yardım Platformu, Telabyad"da Yardım Malzemeleri Dağıttı

platform başkanı Osman GEREM, "Çocuk maması,çocuk bezi,ilaç ihtiyacı had safhada"

Giriş Tarihi: 6 Nisan 2013 Cumartesi 09:50
Şanlıurfa Suriye Yardım Platformu, Telabyad

Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Belediyesi ve yaklaşık 60 Sivil Toplum Kuruluşu tarafından kurulan Suriyeli Mazlum Halka Yardım Platformu, yardım malzemelerini Telabyad'da dağıttı.

Platform Başkanı Osman Gerem, Suriye Yardım Komite Başkan Yardımcısı Yusuf Mert ve Tahir Coşandal, muhaliflerin kontrolünde bulunan, Akçakale'nin karşısındaki Rakka kentine bağlı Telabyad ilçesine gittiler. Telabyad’da bulunan bir okulun aşevinde incelemelerde bulunan platform üyeleri, günlük 3 bin kişiye yemek veren aşevinin depolardaki gıdaların yetersiz olduğunu fark etmesi üzerine beraberlerinde getirdiği gıdaları aşevlerine teslim ettiler. Platform üyeleri, oyuncak ve çikolataları ise okulda bulunan çocuklara dağıttılar.

Platform Başkanı Osman Gerem yaptığı açıklamada, “Bugün bu okulun bahçesinde aşevinde yapılmış ve insan sayısına göre kaynatılmış patatesler dağıtılıyordu. Dün ise sadece ekmek verildiğini gördük. Okula yemekler aşevinden geliyor. Aşevinden günlük olarak ortalama 3 bin kişiye yemek dağıtılıyor. Getirdiğimiz gıdalarla inşallah farklı yemekler yiyecekler. Savaşlarda ve depremde en çok etkilenenler her zaman çocuklar oluyorlar. Burada bulunan insanlar bizden çocuk maması, çocuk bezi ve temizlik malzemesi ihtiyaçları olduğunu söylüyorlar. 2 tır yardım malzememiz bugün Derezor ve Rakka’ya gitti. Şanlıurfalı hemşerilerimizden yardımlarını esirgememelerini temenni ediyorum” dedi.

Suriye Yardım Komite Başkan Yardımcısı Yusuf Mert ise “Çocuklara getirmiş olduğumuz oyuncak ve çikolataları ellerimizle ikram ettik. Yardımlarımızı direkt olarak aş evine verdik. Bu yardımlarımızı buraya getirmemize vesile olan tüm Şanlıurfalı kardeşlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık