Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA TABİB ODASI: SALDIRILARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

ŞANLIURFA TABİB ODASI: SALDIRILARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde bir doktorun hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürülmesi, meslek örgütlerini ayağa kaldırdı. Şanlıurfa Tabib Odası tarafından...

Giriş Tarihi: 18 Nisan 2012 Çarşamba 14:23
ŞANLIURFA TABİB ODASI: SALDIRILARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde bir doktorun hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürülmesi, meslek örgütlerini ayağa kaldırdı. Şanlıurfa Tabib Odası tarafından yapılan açıklamada, "Hekime yönelik artık ölüme varan bu saldırıların son bulmasını ve hekimlere yönelik tüm şiddet içeren davranışların en ağır bir biçimde cezalandırılmasını ve hukuksal anlamda caydırıcı önlemlerin alınmasını istiyoruz." dedi. 

Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde görevli kalp damar cerrahi uzmanı Dr. Ersin Arslan, önceki gün servisteki odasında bıçaklı saldırıya uğradı. Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Şahinbey Araştırma Hastanesi'nden uzmanların da yer aldığı özel bir ekip tarafından ameliyata alınan Arslan kurtarılamadı. Olay, meslek örgütlerini ayağa kaldırdı. Şanlıurfa Tabib Odası tarafından yapılan açıklamada, öldürülen doktora Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilekleri ifade edildi. 

Açıklamada, yapılan saldırıların ağır bir şekilde cezalandırılmasını talep etti. Oda tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifaelere yer verildi: "Çok zorlu bir eğitim sürecinden geçip gece gündüz demeden büyük özveri ile çalışan tüm hekim arkadaşlarımız adına bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Hekime yönelik artık ölüme varan bu saldırıların son bulmasını ve hekimlere yönelik tüm şiddet içeren davranışların en ağır bir biçimde cezalandırılmasını ve hukuksal anlamda caydırıcı önlemlerin alınmasını istiyoruz. Bu anlamda bir kez daha Şanlıurfa Tabib Odası olarak başta Şanlıurfa olmak üzere Türkiye’nin her yerinde hekimlere ve diğer sağlık çalışanlarına yapılan saldırıların takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz.”

(habermonitör.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık