Ana Sayfa Kültür/Sanat Şanlıurfa TEGV Yaz Etkinlikleri Sergisi Açıldı

Şanlıurfa TEGV Yaz Etkinlikleri Sergisi Açıldı

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın yaz aylarında sürdürdüğü eğitimlerine katkıda bulunmayı amaçlayan yaz etkinliklerinin dönem sonu sergisi açıldı.

Giriş Tarihi: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 15:35
Şanlıurfa TEGV Yaz Etkinlikleri Sergisi Açıldı

Serginin açılışını Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci yaptı. Açılışta kısa bir konuşma yapan İlci, "TEGV'nin bölgemizdeki çocukların ihtiyacını karşılayan etkinliklerini önemsiyoruz. Yaz tatillerinde öğrencilerimizin boş zaman geçirme yerine aktivitelerle dolu dolu yaşamalarına imkan sağlayan gönüllü vakıf ve derneklerimizin bu tür etkinlikleri hem ilimiz adına hem ülkemiz adına önemlidir. Burada başta Şanlıurfa TEGV Müdürü Rukiye Hanım olmak üzere görev alan tüm gönüllüleri bu çalışmalarından dolayı kutluyorum. Ailelerimizi de kutluyorum. Çocuklarını sokağa değil eğitim yuvalarına göndermeleri, onların kendi çocuklarına verdikleri değeri gösteriyor. Bu sergideki eserlerin ve çalışmaların asıl mimarı olan çocuklarımıza da kocaman bir teşekkür gönderiyorum" dedi.

Şanlıurfa Sevgi Erdoğan Gönül Eğitim Parkı Yöneticisi Rukiye Dağhan Çetin, "Yaz Kulübü eğitim programının yanı sıra, içerikleri gönüllüler tarafından hazırlanan müzikten sinemaya, edebiyattan spora birbirinden farklı ve eğlenceli kulüp etkinlikleri de çocukların tercihine sunuldu. Çocuklar ayrıca gönüllüler ile birlikte kültür ve çevre gezilerine katılıp, bahçe oyunları oynayıp, sportif aktivitelerde bulunarak tatil günlerini eğlenceli ve verimli bir şekilde değerlendirebildiler. Şanlıurfalı gönüllülerimiz dışında bu dönem farklı illerden 4 gönüllüyü eğitim parkımızda ağırladık. Bugünde onların yaptığı çalışmalar ile yaz etkinliklerimizin sergisini açmış bulunuyoruz. Destek veren tüm gönüllülerimize, desteklerini her daim aldığımız Sayın Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci Bey Efendiye ve tüm ekibine çocuklarımız adına teşekkür ederiz" diye konuştu.

Bursa Öğrenim Biriminden Şanlıurfa'da üç aydır gönüllü olarak görev yapan Serap Yavuz, "Pinhole fotoğraf (iğne deliği fotoğrafçılığı ) 3 hafta boyunca haftanın 5 günü proje çocuklarımız ile çalışıldı, son hafta Şanlıurfa'nın tarihi yerleri gezildi. Çocuklar gezilen yerlerin fotoğraflarını bu etkinlikte öğrendikleri teknikler ile çekildi" şeklinde konuştu.

İş Bankası Ateş Böceği ekibinden gönüllü olarak gelen Büşra Tunçsan, Buket Özdemir, Samsun Eğitim Parkından Hakan Keskin ve Şanlıurfa yaz etkinlikleri gönüllülerden Yunus Bircan'ın çocuklarla çalıştığı etkinliğin sergisi yapıldı.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkanlardan Öncel ailesine ziyaret

Başkanlardan Öncel ailesine ziyaret

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star