Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa, Toplu Taşımada Türkiye İkincisi

Şanlıurfa, Toplu Taşımada Türkiye İkincisi

Yıldız Teknik üniversitesinin yapmış olduğu 125 soruluk analizde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi toplu taşımada Büyükşehirler kategorisinde ikinci seçildi.

Giriş Tarihi: 18 Şubat 2015 Çarşamba 22:32
Şanlıurfa, Toplu Taşımada Türkiye İkincisi

Altyapı ve Yatırım, Çevreye Duyarlılık ve Enerji, Finansal Caziplik, Hizmet Kalitesi, İşletme ve Verimlilik, Sağlık ve Güvenlik, Teknolojiden Faydalanma, kriterlerin değerlendirildiği analizde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma hiçbir kriterde ortalamanın altında kalmadı.

Büyükşehir belediyesi, yapılan istatistiklerde en büyük başarının Teknolojiden Faydalanma yönünde alırken İşletme ve Verimlilik Kriterinde %67.84 ile mükemmeli sağlama yüzdesi en yüksek olan şehir unvanını aldı.

 

Analizi yapılan bütün kriterlerde Şanlıurfa’nın ortalama puanı; çalışmaya katılan diğer tüm şehirlerin ilgili kriterde ortalama puanından daha yüksek olmuştur.

YORUMLAR
  • yorum2015-02-20 13:58:57Misafir

    Allah Aşkına Şaka Yapmayın Çok Güleriz Bu Habere...

  • yorum2015-02-19 11:15:21misfir

    Şanlıurfa Toplu taşımada Türkiye ikincisi ise ülkenin durumu pek iç açıcı değildir Bu gün şanlıurfada toplu taşıma hizmet ve kalite standartlarının çok altında olması vatandaşın sorunlarını dikkate almadan vatandaşı otobüslere sığır doldurur gibi doldurarak hizmet ediyor ve bu durumda dahi türkiye sıralamasında iyi bir yer almışsa yazıklar olsun ülkenin haline

  • yorum2015-02-19 02:30:40salih çelik

    yalakalığın bu kadarına da pes.Toplu taşıma urfada eziyete dönüşmüş durumda kimi kandırıyorsunuz.İnsanlar karga tulumba otobüslere biniyor.Bu haberin tek doğru tarafı verimlilik olsa gerek .Belediyenin görevi olan toplu taşıma mütahhit firmalara peşkeş çekilme alanı olmuş.Şoförleri köle gibi çalıştırın.Milleti de karga tulumba üst üste bindirin kazancınız bol olsun.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star