Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA ,TOZ BULUTUNA TESLİM OLDU!

ŞANLIURFA ,TOZ BULUTUNA TESLİM OLDU!

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki birçok il ve ilçe Suriye üzerinden gelen toz bulutu altında kaldı. Toz bulutu, sınıra yakın yerleşim yerlerinde günlük yaşamı olumsuz etkiledi.

Giriş Tarihi: 19 Ağustos 2014 Salı 08:38
ŞANLIURFA ,TOZ BULUTUNA  TESLİM OLDU!

Şanlıurfa başta olmak üzere Suriye sınırındaki ,Diyarbakır,Mardin, Kızılttepe, Nusaybin ilçeleri, Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçelerinde etkili olan toz bulutu, hayatı felç etti. Sabah saatlerinden itibaren Silopi ve Cizre ilçe merkezini etkisi altına alan toz bulutları, öğlen saatlerine doğru fırtına ile birlikte daha iç kesimlerde bulunan Şanlıurfa ,Mardin ve Diyarbakır'a ulaştı. Fırtına ile birlikte etkili olan toz bulutları, güneş ışıklarını kapatırken, trafikte görüş mesafesini de oldukça düşürdü.

Meteoroloji Şanlıurfa Müdürü Yunus Demir: " Şanlıurfa'da en çok sıcaklığı geçtiğimiz Cuma günü gördük.Resmi olarak 34 derece ,ile en yüksek sıcaklık rekorunu kırdık,fakat ilçelerde daha yüksek değerler vardı ve bu yıl oldukça sıcak bir yaz geçirdi Şanlıurfa.Sıcaklıklar bu hafta'da devam edecek fakat geçen haftalara nazaran biraz daha serin geçecek.Şanlıurfa'da azami sıcaklık 38 ila 40 dereceye kadar çıkacak.Bölgemizde dün tahmin ettiğimiz gibi Mardin,Diyarbakır,Şanlıurfa il ve ilçelerinde toz bulutu yaşanıyor.  Bu toz aşımı güneydoğu Anadolu bölgesinde yoğun yaşanmakta,görüş mesafesinde azalma,ulaşımda aksamalara meydan  olabilir,hava kalitesinde de ciddi bir düşme meydana gelecektir.Vatandaşlarımız ellerinden geldiği kadar Astım ve Bronşit gibi hasta olan halkımızın dışarı çıkmaması gerekir.Bölgede şuan yağmur beklentimiz yok."Dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık