Ana Sayfa Kültür/Sanat Şanlıurfa, Türkçe Olimpiyatlarına Ev Sahipliği Yaptı

Şanlıurfa, Türkçe Olimpiyatlarına Ev Sahipliği Yaptı

Bu yıl 9.’su düzenlenen Uluslararası Türkçe Olimpiyatları etkinlikleri kapsamında 18 ülkeden 54 öğrenci Şanlıurfa GAP Arena Stadyumu’nda Şanlıurfalılarla buluştu.

Giriş Tarihi: 27 Haziran 2011 Pazartesi 16:52
Şanlıurfa, Türkçe Olimpiyatlarına Ev Sahipliği Yaptı
Şanlıurfa Valiliğinin de desteklediği organizasyona Devlet Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Halil Özcan, Emin Önen, Seyit Eyüpoğlu, Abdülkerim Gök, Mahut Kaçar ve Mehmet Akyürek, Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Yücetepe, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yalçın, Harran Üniversitesi Rektörü İ. Halil Mutlu ile vatandaşlar katıldı.

 

18 ülkeden 54 öğrencinin seslendirdiği şarkıların yanı sıra gecesinin de yapıldığı 9. Türkce Olimpiyatları etkinliğinde Şanlıurfalı Sanatçı İbrahim Tatlıses de canlı telefon bağlantısı yaparak, hemşehrileriyle duygularını paylaştı.

 

Büyük bir ilginin olduğu gecede 9. Türkçe Olimpiyatlarının yapılmasındaki katkısından dolayı Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’a Devlet Bakanı Faruk Çelik bir plaket verdi.

 

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan bir konuşma yaparak, eğitimin bir toplum için ne kadar önemli olduğuna değindi. Vali Okutan, organizasyonun Şanlıurfa’da yapılmasında ve dünyanın dört bir tarafında öğrencilerin yetiştirilmesinde katkısı olan herkese teşekkür etti.

 

Gece “Yeni bir dünya” şarkısının öğrenciler tarafından koro halinde okunması ve havai fişek gösterileri ile sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkanlardan Öncel ailesine ziyaret

Başkanlardan Öncel ailesine ziyaret

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star