Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Ülkü Ocakları tarafından Nevruz Bayramı coşku ile kutlandı.

Şanlıurfa Ülkü Ocakları tarafından Nevruz Bayramı coşku ile kutlandı.

Nevruz Bayramı kapsamında yapılan kutlamalar ve program Şanlıurfa Ülkü Ocakları İl Başkanı Emin Özkutlu tarafından yakılan Nevruz ateşi ve örs üzerinde demir dövülmesi ile başladı.

Giriş Tarihi: 24 Mart 2013 Pazar 23:29
Şanlıurfa Ülkü Ocakları tarafından Nevruz Bayramı coşku ile kutlandı.

Nevruz Bayramı kapsamında yapılan kutlamalar ve program Şanlıurfa Ülkü Ocakları İl Başkanı Emin Özkutlu tarafından yakılan Nevruz ateşi ve  örs üzerinde demir dövülmesi ile başladı. Ardından genç bozkurtlar tarafından davul zurna eşliğinde halaylar çekildi, sloganlar atıldı ve Nevruz ateşinin üzerinden atlandı. Kutlamada kardeşlik, dostluk, ve kültürümüze sahip çıkma mesajları verildi. Programın başlamasıyla beraber Şanlıurfa Ülkü Ocakları tarafından yaptırılan pilavdan tüm katılımcılara ve vatandaşlara ikram edildi. Daha sonra çeşitli etkinlikler ile devam eden programdan sonra Şanlıurfa Ülkü Ocakları Başkanı Emin Özkutlu Nevruz Bayramı ile alakalı yaptığı açıklamada:

Nevruz baharın gelişi ve Ergenekon’dan çıkış demek, Kızıl Elma ülküsü ve Turan demektir. Şanlı Türk bayramlarından biri olan bayramımız kutlu olsun. Türk yurtlarının hepsinde coşku ve kardeşlik içinde kutlanan Nevruz ne yazık ki ülkemizde çığırından çıkmış bir şekilde kutlanmakta. Türk Bayrağının açılmadığı ve Terör örgütü liderinin resimlerinin açıldığı bu bayramda olaylar çıkmamasına sevilen kişiler, ne yazık ki Milyonlarca kişinin derinden üzülmesine neden olmakta. Türk geleneğinin ayrılmaz bir parçası olan ve baharın gelişini müjdeleyen nevruz bayramını biz Ülkü Ocakları olarak Liderimizin de buyurduğu gibi, Milli değerlerimizi koru ve yaşat kapsamında şanlı Türk Yurdu Şanlıurfa’mızda da kutlamaya başladık ve ilelebet kutlama devam edeceğiz. Toyumuz kutlu olsun ”ifadelerini kullandı.

Nevruz ateşinin etrafındaki sıcak sohbetten ve eğlenceden sonra kutlama sona erdi

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star