Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa-Uşak-Bursa Üçgeninde Dolandırıcılık

Şanlıurfa-Uşak-Bursa Üçgeninde Dolandırıcılık

maskeli dolandırıcılık köprüsü -Şanlıurfa'dan telefonla Uşak'taki bir kadını arayan ve kendisini polis olarak tanıtan kişi, ''Hesabınız terör örgütü tarafından kullanılıyor'' diyerek para istedi -Kadın, Bursa'da bir hesaba 50 bin lira yatırdı.

Giriş Tarihi: 31 Ocak 2012 Salı 16:50
Şanlıurfa-Uşak-Bursa Üçgeninde Dolandırıcılık
Şanlıurfa'da yaşayan ve kendisini polis olarak tanıtan bir kişi, Uşak'ta oturan bir kadını ''Hesabınız terör örgütü tarafından kullanılıyor'' diyerek kandırdı. Dolandırıcıya inanan kadın, Bursa'da bir hesaba 50 bin lira yatırdı. Dolandırıldığını anlayan kadının şikayeti üzerine, Bursa'daki banka şubesine parayı çekmeye giden kişi yakalandı.
İddiaya göre, Uşak'ta yaşan Nazmiye A'yı 5 gün önce Şanlıurfa'dan arayan bir kişi, kendisinin polis olduğunu belirterek, ''Hesabınız terör örgütü tarafından kullanılıyor. Vereceğim hesap numarasına acele 50 bin lira yatırın'' dedi. Bunun üzerine bankaya giden kadın, 50 bin lirayı Bursa'da bir banka şubesi hesabına havale etti.
Tevhit O (57), paranın yattığını haber alınca Bursa'daki banka şubesine giderek söz konusu hesaptan ilk olarak 3 bin lira çekti.
Bu arada yaşadıklarını arkadaşlarıyla paylaşan Nazmiye A, dolandırıldığını anlayarak bankaya döndü ve hesapta kalan 47 bin lirayı bloke ettirdi.
İhbar üzerine harekete geçen Bursa polisi, ertesi gün paranın kalan kısmını çekmek için Santral Garaj Mahallesi'ndeki bir banka şubesine gelen Tevhit O'yu gözaltına aldı. Tevhit O'nun ifadesinde suçlamayı kabul etmediği, parayı bir arkadaşının araba alması için gönderdiğini zannettiğini söylediği öğrenildi.
Tevhit A, sorgulamasının ardından adliyeye sevk edildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star