Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Vakfı'nda Atabay dönemi bitti

Şanlıurfa Vakfı'nda Atabay dönemi bitti

Genel Merkezi Ankara’da olan Şanlıurfa Vakfı’nda yeniden seçimler yapıldı. Ankara’da yapılan genel kurul seçimleri ile 140 kurucu üyeye sahip Şanlıurfa Vakfı yönetimi tamamen değişti.

Giriş Tarihi: 5 Temmuz 2013 Cuma 13:06
Şanlıurfa Vakfı'nda Atabay dönemi bitti

Genel Merkezi Ankara’da olan Şanlıurfa Vakfı’nda yeniden seçimler yapıldı. Ankara’da yapılan genel kurul seçimleri ile 140 kurucu üyeye sahip Şanlıurfa Vakfı yönetimi tamamen değişti.

 

Yapılan seçimlerde Emekli Albay Reşit Kemal Kılıç  58 oy alarak, eski Başkan Samet Atabay’dan fazla oy alarak Şanlıurfa Vakfı’nın yeni genel başkanı oldu. Seçim sonrasında vakfın tüm şubelerinde de şube yönetimlerinin değişmesi bekleniyor.

 

Şanlıurfa Şubesininde de değişiklik beklenirken, eski Başkan Samet Atabay'ın görevi bu gün, Emekli Albay Reşit Kemal Kılıç'a devretmesi bekleniyor.

Eski başkan Samet Atabay ile Emekli Albay Reşit Kemal Kılıç'ın yarıştığı seçimlerde 58 oy alan Kılıç Şanlıurfa Vakfı'nın yeni Başkanı seçildi. Yeni yönetim Reşit Kemal Kılıç, Halil Bağıban, Feyyaz Küçük, Adil Satıcı, Behzat Binici, Neşet Karakoyunlu ve Adnan Demirkol'dan oluşuyor.

 

Vakfın ilk kurucularından olan Reşit Kemal Kılıç seçim sonrası yaptığı açıklamada "Görevim gereği uzun süre Danışma kurulunda bulundum. Yeni bir anlayışla vakfı tüm Şanlıurfalıların hizmetine sunacağız. Tüzük değişikliği yaparak yeni üyelerle vakfı gençleştirmek istiyoruz. Burs düzenini kurarak Urfalı öğrencilere destek olmak hedefimizde. Samet Bey rahatsızlığı nedeniyle gecikti ama böyle giderse hâkim kararıyla devir teslim olacak. Vakfın 2 daireden kira geliri var. Ama buna rağmen borcumuz olduğu yönünde bilgi aldım. Defterleri inceledikten sonra durum değerlendirmesinde bulunacağız." dedi.

Öte yandan vakıf eski yönetiminden isminin açıklanmasını istemeyen bazı üyeler, Samet Atabay’ın vakıfta kayda değer hizmet etmediğini, vakfı büyük oranda hukuk dışı borçlandırdığını iddia ettiler.

Vakfın yeni Başkanı seçilen 68 yaşındaki, Şanlıurfa Vakfı kurucu üyesi ve Kara Kuvvetlerinden emekli Albay Reşit Kemal Kılıç'ın kardeşi olduğu, Hüseyin Kılıç’ın da bir dönem Şanlıurfa Belediye Başkanlığı görevi yaptığı öğrenildi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık