Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Vakfı'nda Genel Kongre Heyecanı

Şanlıurfa Vakfı'nda Genel Kongre Heyecanı

Genel Merkezi Ankara'da bulunan Şanlıurfa Vakfı bu gün Ankara'da yapılacak genel kongre ile yeni yönetimini seçecek.

Giriş Tarihi: 24 Haziran 2011 Cuma 19:52
Şanlıurfa Vakfı'nda Genel Kongre Heyecanı
1996 yılında Merkezi Ankara'da bulunan Şanlıurfa Vakfı bu gün Ankara, Kızılay semtinde Menekşe 1 sokak ta bulunan ERK Hotelin konferans salonunda saat 11:00'da genel kongresini yapacak.


Kongrede halen vakfın genel başkanlığını yürüten Urfa'lı Mehmet Karakuş ile Profesör Doktor Ahmet  Kılıçoğlu'nun hazırladığı yöentim listesinin yarışacağı açıklandı.
Urfa Haber imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Şanlıurfa Vakfı Şanlıurfa Şubesi'nin kurucu üyesi olan Ahin Güneş'inde özel davet edildiği kongreye Şanlıurfa'lı çok sayıda iş adamı, sanatçı, tanınmış sima ile politikacının katılması bekleniyor.


1996 yılında kurulan vakfın amacı:
• Şanlıurfa ili ile ilgili kültürel araştırma ve tanıtma çalışmaları yapmak • Başarılı il öğrencilerini lisans yüksek lisans ve doktora öğreniminde burs vermek suretiyle desteklemek yardımda bulunmak • İl genelinde kamu kurum ve kuruluşlarına ilde faaliyet gösteren özel yatırımcılara vakfın amacı doğrultusunda yardımcı olmak • Şanlıurfa il ve ilçelerinde şehircilik sağlık çevre sorunları ve eğitim konularında valiliğe ve belediyelere yardımcı olmak, projeler hazırlamak , kanuni izinlerle tarihi eserleri korumak gerektiğinde onarmak bu amaçlarla yayın yapmak toplantılar düzenlemek. • Vakfın gelirlerini artırmak için gerekli yatırımları yapmlak • Vakıf üyelerinin yararlanacağı lokaller açmak vb.


Vakfın kuruluşundan bu güne kadar vakıf başkanları ve görev süreleri:

1. Halil COŞKUN 1.12.1996-5.5.1998 2. M.Sırrı KARAHANLI 05,05,1998-01.05.2001 3. Halil NİMETOĞLU 01.05.2001-04.02.2002 4. Mehmet KARAKUŞ 25.02.2002 ve halen başkanlığı sürmektedir.

İsminin açıklanmasını istemeyen vakıf üyelerinden bazıları özellikle vakfın son 7 yıldır iyi yönetilemediğini ve bu yüzden vakfın amacına yeterince hizmet edemediğini vurgulayarak bu kongrede bu sorunun çözümü için adımların atılacağını söylediler.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık