Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Vakfı'nda Yeni Yönetimle Yepyeni Dönem

Şanlıurfa Vakfı'nda Yeni Yönetimle Yepyeni Dönem

Genel Merkezi Ankara'da bulunan Şanlıurfa Vakfı bu gün Ankara'da yapılan kongre sonucunda yeni yöentimle yola devam dedi.

Giriş Tarihi: 25 Haziran 2011 Cumartesi 09:28
Şanlıurfa Vakfı'nda Yeni Yönetimle Yepyeni Dönem
Genel Başkanlığını Mehmet Karakuş'un yaptığı Şanlıurfa Vakfı Ankara'da Kızılay semtinde bulunan ERK otelde çok sayıda üyesinin katılımı ile 9. olağan kongresini gerçekleştirdi.
Kongre sonucunda tek liste ile seçime giderek  yeni bir yönetimle devam kararı aldı. Saat 11:30 da başlayan kongrede açış konuşmasını yapan eski Genel Başkan Mehmet Karakuş yaptıkları hizmetlerle ilgili bilgi verdikten sonra katılımcı üyelere teşekkürlerini sundu.

Mehmet Karakuş'un konuşmasından sonra  kongreyi yönetmek üzere divan seçimi yapıldı. Alınan oy birliği kararı ile divan başkanlığına iş adamı Naci Satış, üyeliklerede iş adamı Mehmet Dağ ile işletmeci Kadir Satıcı seçildi.

Vakfın geçmiş dönem gelir giderinin ibrazından sonra seçime geçildi. Başlangıçta mevcut Genel Başkan Mehmet Karakuş ile Samet Atabay'ın hazırladığı iki liste halinde seçime gidileceği duyruldu. Ancak daha sonra katılımcı üyelerin oy çokluğu ile Samet Atabay'ın hazırladığı tek liste ile seçime gidildi.

154 üyeden 78'
inin oy kullandığı seçimde geçerli sayılan 56 oy ile Samet Atabay'ın listesi yeni yönetimi oluşturmak üzere güven oyu aldı.

Seçim sonunda bir açıklama yapan eski başkan Mehmet Karakuş katılımcılara teşekkür ederek, üyelerinin iradesinin seçime ve kongreye yansıdığını yeni yönetimin daha güzel hizmetlere imza atacağına inancının tam olduğunu söyledi.

Samet Atabay ise seçimle ilgili yaptığı açıklamada, vakıfta aslolanın bir hizmet yarışı olduğunu vurgulayarak, eski yönetime şuana kadar ki yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ettiğini vurgulayarak, yeni yönetimin vakfın bundan sonraki çalışmalarında Urfa'ya en layıkı ile hizmet edeceğini söyledi.

Profesör Doktor Ahmet Kılıçoğlu'nun listesi aşağıdaki isimlerden oluştu.

Yönetim kurulu asil üyeler
1. Samet Atabay İş adamı

2. Ahmet Feyyaz Küçük iş adamı

3. Adil Satıcı işletmeci

4. Abdülkadir Algın eğitimci bestekar

5. Profesör Ahmet Kılıçoğlu

6. Yusuf Kılıç emekli öğretmen

7. Zeynel Yeşilay emekli bürokrat

Denetim kurulu asil üyeleri

1. Naci Satış
2. Mehmet dağ

3. Sadık Dişli

Danışma kurulu asil üyeleri

1.Halil Coşkun
2.Sırrı Karahanlı

3.Mehmet Özbek

4.Mithat İnan

5.Mahmut Yıldız

6.İbrahim Halil Çelik

7.Murat Batur

8.Mehmet Güneş

9.Habip Çadırcı

10. Müslüm Kırgıl

11.Muzaffer Çakmaklı

12.İbrahim Halil Çakallı(ANKARA - URFAHABER / ÖZEL)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık