Ana Sayfa Güncel ŞANLIURFA VAKFI'NDAKİ TARTIŞMALARA FAKIBABA'DA KATILDI

ŞANLIURFA VAKFI'NDAKİ TARTIŞMALARA FAKIBABA'DA KATILDI

Şanlıurfa Vakfı tartışmasına Şanlıurfa Belediye Başkanı Fakıbaba’da katıldı. Fakıbaba; “Son günlerde kamuoyunda yer alan Ş.Urfa Vakfı Başkanlığı’nca Ş.Urfa Şubesi Başkanı Sayın Müslüm SUNAY’ın hukuki olmayan gerekçelerle görevden alındığına dair haberler her Urfalıyı olduğu gibi bizleri de oldukça rahatsız etmiştir” dedi.

Giriş Tarihi: 25 Haziran 2012 Pazartesi 17:29
ŞANLIURFA VAKFI'NDAKİ TARTIŞMALARA FAKIBABA'DA KATILDI
İşte Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Şanlıurfa Vakfı Şanlıurfa Şubesi Başkanı Müslüm Sunay için yazılı yaptığı basın açıklaması:

"Son günlerde kamuoyunda yer alan Ş.Urfa Vakfı Başkanlığı’nca Ş.Urfa Şubesi  Başkanı Sayın Müslüm SUNAY’ın  hukuki olmayan gerekçelerle görevden alındığına dair haberler her Urfalıyı olduğu gibi bizleri de oldukça rahatsız etmiştir.

Şanlıurfa’nın sahip olduğu potansiyel varlıklarını harekete geçirme ve mevcut sorunlarının çözümünde önemli bir değer olarak gördüğümüz sivil toplum kuruluşlarımızdan Ş.Urfa Vakfı’nın bu tür iç çekişmelerle basının gündeminde yeralması Şanlıurfa’da yeni oluşmaya başlayan “ ortak akıl’a”

ve “Urfa imajı’na” zarar vermektedir. Kaldı ki, 8 yıldır Şanlıurfa Vakfı Şanlıurfa Şube Başkanlığı’nı , Dr. Müslüm SUNAY, dürüst ve şahsiyetli bir davranışla yürütmüş ; ekonomiden- kültüre, eğitimden – spora ve turizme kadar birçok konuda Vakfın etkinlikler yapmasına ve görüş ve düşüncelerini belirtmesine vesile olmuşlardır. Hal böyle iken, ve herhangi bir olumsuz davranışı olmamasına rağmen ani bir kararla görevden alınması Vakfın Merkezdeki Yönetim Kurulu Üyelerini de rahatsız etmiş olacak ki, bu durum karşısında 5 yönetim kurulu üyesi istifa etmiştir.Sonuç olarak; hukuki olmayan ve kişisel bir nedenle Ş.Urfa Vakfı  Ş.Urfa Şube Başkanının görevden alınması nedeniyle yaşanan bu trajediye bir an önce son verilmesini temenni ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık