Ana Sayfa Eğitim Şanlıurfa Valiliği Sözünde Durmadı

Şanlıurfa Valiliği Sözünde Durmadı

Geçtiğimiz günlerde Türkiye genelinde yapılan ilköğretim SBS sınavında Türkiye birinici olan Şanlıurfa'lı öğrenciye Urfa valiliği verdiği sözü yerine getirmedi.

Giriş Tarihi: 7 Mayıs 2013 Salı 09:32
Şanlıurfa Valiliği Sözünde Durmadı

Türkiye genelinde geçtiğimiz günlerde bir dergi tarafından düzenlenen İlköğretim Öğrencileri için Seviye Belirleme Sınavı (SBS)'nda Şanlıurfa'lı İbrahim Narin isimli ilköğretim 2. sınıf öğrencisi, 64 bin 896 kişinin katıldığı sınav da tümünü geride bırakarak Türkiye birincisi oldu.

 

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde yaşayan İbrahim Narin'in başarısını öğrenen sitemiz imtiyaz sahibi Ahin Güneş, öğrencinin ailesine ulaşarak İbrahim Narin hakkında görüşmek istedi.

Öğrenciyi Urfa'ya getirten Ahin Güneş, 2. sınıf öğrencisinin parmak ısırtan başarısının ardında bir dramın yaşandığını ortaya çıkardı.

Hilvan'da köylerde geçici olarak şoförlük yapan bir babanın çocuğu olan İbrahim Narin başarısı ve ailesinin durumu hakkında açıklamalar yaparak, Şanlıurfa valisi Celalettin Güvenç'in kendisine söz verdiğini ancak sözünde durmadığını iddia etti.

Narin, Türkiye geneli yapılan sınavda 1. oluşu ile ilgili olarak "Hilvan'da Hilvan ilköğretim okulu 2A sınıfında okuyorum. Babam traktör şoförü. İki ay sonra işten çıkarılacak. Çünkü köylerde iş bularak bizi okutmaya çalışıyor. Gücü beni okutmaya yetmiyor. Sınav için kendi kendime çok çalıştım. İmkanım olsa daha da büyük başarılar sağlarım.

Zambak dergisinin SBS sınavında toplam 50 soru sordular. Ben hepsini doğru yaptım. 500 tam puan aldım. Dergi yetkilileri beni cd, dergi ve kırtasiye malzemesi ile ödüllendirdi. Babam benim daha iyi okumam için başarımı, urfa valisine götürüp söyledi. Vali ne istediğimi sordu. Ders çalışma msamın ve çocuk odası yatağımın olmasını çok istiyordum. Vali amcaya söyledim. Söz verdi ama yerine getirmediler. Vali yardımcısına babam daha iyi okumam için burs yardımı söyledi. O da söz verdi ama yapmadılar. Nerdeyse bir ay oldu destek çıkmadılar. Sadece Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Fakıbaba sözünde durdu. Bana bilgisayar hediye etti. Çok sevindim. Sevinçten havalara uçtum.

Babamın beni okutacak gücü yok. Ailem fakir, çok okumak, çok başarılı olmak istiyorum. Vali amcadan sözünü yerine getirmesini ve daha iyi şartlarda okuyabilmem için burs vermelerini istiyorum." dedi

 

 

 

 

 

Urfa Haber- ÖZEL

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star