Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Valiliği'nden Haberimize Tekzip

Şanlıurfa Valiliği'nden Haberimize Tekzip

Şanlıurfa Valiliği'nden "Şanlıurfa!da Suçlularla Çalışan Polisler Var" başlıklı haberimize tekzip geldi. İlgili tekzipi yasal cevap hakkı gereği aynen yayınlıyoruz.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2011 Cuma 03:25
Şanlıurfa Valiliği'nden Haberimize Tekzip
T.C

ŞANLIURFA VALİLİĞİ
İl Emniyet Müdürlüğü

Sayı   :B.05.1.EGM.4.63-27635-2011/1410
Konu :Cevap ve DüzeltmeSn Naci  İPEK


Urfahaber.net Genel Yayın Yönetmeni
Atatürk Mah.Topçu Meydanı Kıbrıs Apt.
Kat: 3 No: 5
ŞANLIURFAhttp://www.urfahaber.net   internet sitenize 13.12.2011 saat:22:32’de eklenen ve ana sayfanızda ‘‘ Şanlıurfa’da  Suçlularla Çalışan Polisler Var…’’Başlıklı linkte yayınlanan haberde, Emniyet Teşkilatını hedef alan asılsız değerlendirme ve iddialara yer verilmiştir.

Bu nedenle ekteki tekzip metninin 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların

Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla mücadele Edilmesi Hakkında Kanunun 9. maddesindeki ‘‘İçeriğin Yayından Çıkarılması ve Cevap Hakkı’’ kapsamında yayılmsını rica ederim.Celalettin GÜVENÇ
Vali

ŞANLIURFA VALİLİĞİNDEN


‘‘SUÇLULARLA ÇALIŞAN POLİSLER VAR’’ 
BAŞLIKLI HABERE İLİŞKİN TEKZİP METNİ
http//www.urfahaber.net  internet sitenize 13.12.2011 saat:22:32’de eklenen ve ana sayfanızda ‘‘Şanlıurfa’da Suçlularla Çalışan Polisler Var…’’ başlıklı linkte yayınlanan  haber ile

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ve çalışanları hakkında asılsız yorumlara yer verilmiş ve mesnetsiz bu haber yayınınızda ana sayfadan verilmiştir.

İnternet sitenizde yayınlanan bu haber-yorum gerçek ve somut hiçbir bilgi, belgeye ve habere dayanmamakta, halkın asayiş ve güveni için gece gündüz çalışan binlerce personelimizi ve İl Emniyet Müdürlüğümüzü zan altında bırakmaktadır.


Emniyet Teşkilatı olarak ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Şanlıurfa’da suç ve suçlularla mücadelemiz kararlı bir şekilde devam etmekte, ilimiz genelinde emniyet ve asayiş kalitesini yükseltmek adına bütün birimlerimiz özverili bir şekilde çalışmaktadır.Halkımızın doğru ve sağlıklı habere erişimi için değişik birimlerimizce gerçekleştirilen operasyonlar, şüpheliler ve ele geçen tüm suç unsurları basın yayın kuruluşlarımız ile de düzenli olarak paylaşılmaktadır.Bu kapsamda oluşturulan  Güven Timleri ile birlikte Asayiş, Kaçakçılık ve diğer tüm birimlerimizin çalışmaları neticesinde Şanlıurfa’da son bir ay içerisinde birçok kriminal olaya müdahale edilmiş, bu olaylar tüm detaylarıy ile aydınlatılarak şüphelileri ile birlikte adli makamlara adli makamlara sevk edilmişlerdir. Bu olaylara hiçbir emniyet mensubunun ilgisi tespit edilememiş ve yakalanan şahısların ifadelerinde de hiçbir emniyet mensubunun ismi geçmemektedir.Kaldı ki tüm meslek branşlarında olabileceği gibi personelimizin karışması muhtemel olaylarla ilgili olarak da Emniyet Müdürlüğümüz geçmişte olduğu gibi bugün de aynı hassasiyeti göstermekte, bu tür münferit olaylara karışanlara yönelik tüm idari ve takibat da tavizsiz şekilde uygulanmaktadır.


Hal böyleyken söz konusu yazıda ‘‘ polis eski hükümlüleri tanıyor ve bunların işledikleri suçu görmezlikten geliyor, bu suç şebekelerine dokunulacağa benzemiyor’’ ve hatta bu suç şebekelerini  ‘‘polisin koruduğu’’ şekliyle kabul edilemez sübjektif yorumlara yer verilmiştir.Ayrıca haber ile birlikte tüm Emniyet Teşkilatını temsil eden polis arması’nın bir yarısı siyah ile karartılarak ‘ iyi polis kötü polis ’ ifadesi ile Emniyet Teşkilatı’nın bir yarısı da yine simgesel olarak zan altında bırakılmaktadır ki buda yine kabul edilemez bir husustur.


Ülkesi ve Milletiyle Bölünmez Bütünlüğünün,  Milli Güvenliğin, Kamu Düzenin, Genel Asayişin en sağlam temellerinden biri olan Emniyet Teşkilatı, kendisine yapılmış bu haksız ve mesnetsiz iddialardan etkilenmeden, hukukun üstünlüğüne bağlı kalarak Anayasa ve yasalarda kendisine verilmiş görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yapacak, vatandaşlarımızın kendisine tevcih ettiği güven ve saygınlığı daha da yükseltecektir.


Bu açıklamanın 5651 sayılı İnternet Ortamında  Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunun 9. maddesine istinaden aynı internet adresinde, aynı başlık altında yayımlanmasını, halen yayınına devam edilen haberin-yorumun da yayından kaldırılmasını kanuni haklarımız saklı kalmak suretiyle rice ederim

Celalettin GÜVENÇ
ValiYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık