Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA VALİLİĞİNDEN YALANLAMA

ŞANLIURFA VALİLİĞİNDEN YALANLAMA

Şanlıurfa Vali Vekili Ramazan Seçilmiş, yayınladığı yazılı basın açıklaması ile Gaziantep'te meydana gelen patlama ile ilgili yapılan bazı haberlerin uydurma ve yalan olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 22 Ağustos 2012 Çarşamba 23:38
ŞANLIURFA VALİLİĞİNDEN YALANLAMA

Şanlıurfa Vali Vekili Ramazan Seçilmiş, yayınladığı yazılı basın açıklamasında bazı medya kuruluşlarının Gaziantep'te meydana gelen terör saldırısı ve sonrasındaki gelişmelerle ilgili olarak gerçekle alakası olmayan bazı haberlerin yapıldığını söyledi.

Seçilmiş basına yazılı olarak geçtiği açıklamasına:

 

Gaziantep ilinde meydana gelen müessif olay ile ilgili bazı yazılı ve internet medyasında ilimizi ilgilendiren ve gerçeği yansıtmayan yayınlar yapılmaktadır.

Bu haberlerde özetle; Yakalanan bir teröristten alınan bilgide PKK’nın ŞANLIURFA’da bombalı saldırı yapacağının öğrenildiği, bu bilginin Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü’ne ve İl Jandarma Komutanlığı’na “acil” notuyla aktarılarak önlem alınmasının istendiği, 13 Ağustos’ta güvenlik güçlerinin şehirde sansasyonel eylem hazırlığı yapan bir teröristi 50 kilo plastik patlayıcı ile birlikte ele geçirdiği, sorgulanan teröristin Gaziantep’te de bombalı eylem hazırlığı yapıldığını itiraf ettiği, bu bilginin gizli tutularak önce Emniyet Genel Müdürlüğü ve sonrasında Gaziantep’e aktarıldığı iddia edilmektedir.

İlimize bombalı saldırı yapılacağına dair herhangi bir bilgi gelmediği gibi 50 kilo plastik patlayıcı ile yakalanan bir terörist de mevcut değildir. Haberde yer alan ve yukarıda özetle verilen bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

Özellikle son dönemde halkımızın hassasiyet kazandığı konularda yapılan haberlerin gerçek bilgiler ışığında oluşturulması gerekmektedir. Bu da alınan bilgilerin yetkin makamlarca teyit edilmesine bağlıdır. Yapılmış olan bu haberlerin, gerçekler araştırılmadan özensiz bir çalışma ile ortaya konduğu ve kamuoyunu yanılttığı görülmüştür.

Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur. 22/08/2012
Ramazan SEÇİLMİŞ
Vali V.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da trafik kazası: 6 yaralı

Şanlıurfa'da trafik kazası: 6 yaralı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık