Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Valisi Güvenç; Artık Kavga Zamanı Değil

Şanlıurfa Valisi Güvenç; Artık Kavga Zamanı Değil

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Suruç İlçesi'nde, görüştüğü köylülerin sorunlarını dinledi. Vali Güvenç, "Artık kavga zamanı değil. Artık halkımızın derdine yetişiyoruz. Artık ayrım gayrım yok" dedi.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 16:03
Şanlıurfa Valisi Güvenç; Artık Kavga Zamanı Değil

Temaslarda bulunmak üzere Suruç'a gelen Valisi Celalettin Güvenç, ilçeye kısa süre önce atanan Kaymakam Abdullah Çiftçi'yi ziyaret etti. Ziyaret ardından beraberindekilerle Yağışlı, Uysallı ilae Karakuyu Köyü'nde incelemede bulunan Vali Güvenç, köylülerle sohbet etti. Artık halkın derdini dinlediklerini belirten Vali Güvenç, şöyle dedi:

"Özellikle gençler için konuşmak istiyorum. Yaşlılarımız çok şey görüp geçirdikleri için onlara bir şey anlatmaya gerek yok. Elektrik, yol, su yoktu. İnsanları birbirine kırdırdılar. Yaşlılarımız bunları çok iyi biliyor. Onlarla bir araya gelince konuşmadan anlaşabiliyoruz çünkü bazı şeyleri beraber yaşadık. Bir dönemi bizler beraber çektik yargısız infazları, işkenceleri, sorgusuz köy baskınlarını herkesi bir hatası vardı. Ama artık köylerimizi gezerken göğsümüzü gere gere bu işlerin arttık bittiğini söyleyebiliyoruz. Artık kavga zamanı değil. Zaman artık iş, ekonomi, köylerin imar edilmesi, çocuklarımızın önünü açacak okulun, yolun, hastanenin, fabrikanın, tünelin yapılma zamanıdır" iye konuştu. Artık halkımızın derdine yetişiyoruz. Artık ayrım gayrım yok."

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star