Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa Valisi Güvenç'tenden Açıklama :Programlar İptal Oldu

Şanlıurfa Valisi Güvenç'tenden Açıklama :Programlar İptal Oldu

Bitlis ve Hakkâri'deki terör saldırısı bütün yurtta büyük üzüntüye yol açtı.

Giriş Tarihi: 20 Ekim 2011 Perşembe 07:00
Şanlıurfa Valisi Güvenç'tenden Açıklama :Programlar İptal Oldu
Bitlis ve Hakkâri'deki terör saldırısı bütün yurtta büyük üzüntüye yol açtı. Saldırıya, tepki, lanet ve nefret yağarken, devletin zirvesi teröre kilitlendi. Çukurca'da 24 askerin şehit düştüğü, 22 askerin de yaralandığı saldırılar sonrası devletin zirvesi birçok programını iptal etti.

Ayhan Şahenk Vakfı tarafından yaptırılan 24 derslikli lisenin açılış törenine katılmak üzere bugünŞanlıurfa'ya gelmesi beklenen Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in programa katılmayacağı öğrenildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in Gaziantep programının da iptal edildiği bildirildi. YarınHarran Üniversitesi'nin akademik yılı açılış törenine katılmakm için Şanlıurfa'ya gelmesi beklenenCumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün programının da iptal olduğu kaydedildi. Çalışma ve Sosyal Bakanı FarukÇelik'in de programı da ertelendi. İki bakanın programlarının iptali terör saldırılarına bağlanırken,Cumhurbaşkanı Gül'ün programının iptal gerekçesi açıklanmadı.

Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Ülkemizde meydana gelen üzücü olayların ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Faruk Çelik'in ilimize gerçekleştireceği ziyaret ve katılacağı programlar ileri bir tarihte yapılmak üzere ertelenmiştir." denildi.

Öte yandan şehirde gerçekleştirilmesi planlanan çeşitli etkinlikler de iptal oldu
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık